Preskočiť na obsah

Mortina

  Mortina, príbeh pri ktorom umrieš od smiechu

  Napriek tomu, že som príbehy o Mortine čítala už dávnejšie, dodnes je to kniha – knihy, na ktoré nedám dopustiť. Patrí k mojím najobľúbenejším knihám a určite by som ju odporučila všetkým čitateľom (začínajúcim i pokročilým).
  Kniha ma už v kníhkupectve zaujala svojím obalom. Vyzeral pútavo a nevšedne, na obálke nebolo nakreslené klasické dievčatko, ale zvláštna postava dievčaťa s veľkými očami, divnými ústami a veľmi bledou pokožkou, pôsobila akoby ani nebola z tohto sveta. Rovnako pôsobili aj Mortnine šaty, na mladé dievčatko boli monotónne, teda nevýrazné, bez farieb, také ako nosila moja babička… Ani neviem, či sa také šaty ešte dajú kúpiť v obchode. Bolo to preto, lebo Mortina bola strašidlo.
  Mortina má niekoľko dielov – častí, napríklad: Mortina a prízračný kamarát, Mortina a tajomné jazero, Mortina a hrôzostrašné prekvapenie, Mortina a protivný bratranec a iné. Každá jedna kniha – obal boli farebne odlíšené a pestré, no zároveň mali niečo spoločné. Súčasťou obalu bola vždy Mortina so svojím verným psíkom Truchlíkom a časť príbehu, ktorý naznačoval, čo sa schováva v knihe. Po prečítaní príbehu som mala chuť pokračovať a prečítať si ďalšiu a ďalšiu časť.
  Vždy som mala dobrý pocit z čítania knihy, okrem pestrých obrázkov ma príbehy vždy rozosmiali, boli prekvapivé. Za každým som chcela vedieť, čím ma Mortina ešte môže prekvapiť, čo sa ešte môže stať, koho stretne… Aj keď bola strašidlo, vždy sa zachovala správne, vždy si našla nových a nových kamarátov, bola zvedavá a každý príbeh bol o novom nevšednom dobrodružstve.
  Za týždeň som dokázala prečítať 5 častí, viac sme v kníhkupectve nenašli, ale určite by som sa aj dnes pustila do čítania Mortiny, keby som natrafila na dáky nový diel – príbeh.

  Terezka Beláková