Preskočiť na obsah

Mr. Bean v meste – Richard Curtis

    Dôvod výberu knižného prepisu „Mr. Bean v meste“ od Richarda Curtisa je, že ako malý som miloval pozerať Mr. Bean v televízií. Ikonická postava Richarda Curtisa, Mr. Bean, je známa svojimi zvláštnymi, no zároveň roztomilými srandičkami, ktoré často vedú k veselým situáciám. Ako fanúšika odľahčeného humoru a vtipného rozprávania bolo pre mňa výber tejto knihy jednoduchým rozhodnutím. Príhody pána Beana mi vždy vyčarili úsmev na tvári a očakával som, že táto kniha ponúkne príjemný čitateľský zážitok. Navyše, táto kniha mi aj pripomína nebrať ťažšie situácie vážne, nakoľko žiaden problém nie je taký zlý, ako spočiatku vyzerá. Stačí ísť ďalej a nevzdať sa.

    Čítanie mi prinieslo nádherný únik od každodennej rutiny každodenného života. Rozmarné dobrodružstvá pána Beana ma preniesli do sveta plného smiechu a nezmyselnosti. Každá kapitola bola ,,jazdouˇˇ na horskej dráhe komediálnych nešťastí a nečakaných zvratov, ktorá ma od začiatku až do konca dokonale bavila. Navyše, jednoduchosť charakteru pána Beana a jeho nesprávne interpretácie spoločenských noriem slúžili ako pripomienka, aby ste prijali ľahšiu stránku života a nebrali veci príliš vážne. Celkovo bol zážitok z čítania tejto knihy nielen zábavný, ale aj zaujímavý a zanechal ma v dobrej nálade.
    Okrem možnosti si prežiť Beanov príbeh spolu s ním, som mal skvelú možnosť precvičiť si angličtinu, naučiť sa nové slová a koncentrovať sa.

    c)Príbeh sa točí okolo nešťastí postavy Mr. Beana, keď prechádza rôznymi situáciami svojim jedinečným a často mätúcim spôsobom. Od jeho pokusov zúčastniť sa na pohrebe až po jeho náhodnú účasť na lúpeži v múzeu, únik pána Beana charakterizuje séria veselých nedorozumení a komických stretnutí s ľuďmi okolo neho. Richard Curtis majstrovsky zachytáva podstatu šarmu a humoru Mr.Beana a prináša zábavné čítanie, ktoré určite osloví publikum všetkých vekových kategórií. Rozhodne odporúčam túto knihu aj ostatným, nie len prísť do kontaktu s angličtinou, ale aj zrelaxovať a zabaviť sa.