Preskočiť na obsah

Mysľomagovia – Hmlový ostrov

  MYSĽOMAGOVIA – HMLOVÝ OSTROV
  V.S. MOSER

  Je to príbeh o romantike, štúdiu a hlavne o mágií.
  ROMANTIKA- hlavná postava knihy je Ellis Seedová, čo sa zamiluje do Raya Vigoriho a totiž nevie, že sa aj ona jemu páči, dajú sa dokopy, ale na druhý deň ho Ellis začne ignorovať…
  ŠTÚDIUM- najprv sa učí normálne v školách ako všetky deti a je tam taká skúška/test o vynovenú strednú školu s ubytovaním, ale v skutočnosti je to škola mágie pre ľudí s lepšou mysľou/mysľomágov, robia sa tam aj skúšky na postúpenie alebo vylúčenie a učí sa tam normálne ako u nás.
  MÁGIA- tam sa vlastne odohráva mágia mysle. Funguje to vlastne tak, že vieš narábať so svojou mysľou tak, akokeby si kúzlil/a, na druhej skúške sa vám vytvorí vlastný fylacter/náhrdelník na obranu, a sú vzácni mysľomagovia ako Ellis alebo Ray a ďalší.. čo majú schopnosti.

  Príbeh je zaujímavý tým, že je tam veľa zápletiek , a tak vás to donúti čítať ďalej, lebo chcete vedieť, čo sa stane ďalej.
  Mňa zaujal preto, lebo je to fantasy príbeh a dejú sa tam veci, čo by sme v skutočnosti nezažili.

  Príbeh je vlastne o tom, že nejakí ľudia/študenti majú lepšiu myseľ a môžu sa stať skvelými mysľomágmi/čarodejníkmi mysle, aby sa v budúcnosti vedeli obraňovať proti nepriateľom. A ďalej si to budete musieť prečítať.

  Dá sa Ellis s Rayom dokopy?
  Ako dopadne Ellis v mysľomágii?
  Bude rozvíjať svoju schopnosť?
  Nájde tajomstvo histórie mysľomágie?
  Zistí záhady o jej rodičoch?
  TO SI BUDETE MUSIEŤ PREČÍTAŤ!!!