Preskočiť na obsah

Na dvore z tŕňov a ruží /Sarah J. Maas

  Prečo som si vybrala fantasy knihu Na dvore z tŕňov a ruží?
  Pre mnohých čitateľov je tento literárny žáner nezaujímavým a nudným.Ja sa musím priznať že by som stále patrila medzi nich nebyť mojej najlepšej kamarátky ktorá je rovnako ako ja zapálená čitateľka. Jedného dňa mi totiž túto knižku požičala hovoriaca ,,Táto by sa ti mohla páčiť .”
  A ja musím povedať že od prvej kapitoly až do tej poslednej to bol pre mňa jeden veľký čitateľský zážitok.
  Na začiatku knihy bola vyobrazená mapa férskej ríše a vypísané všetky mená aj s ich výslovnosťou takže ak sa čitateľ náhodou v priebehu deja zamotá môže sa k ním vrátiť.
  Príbeh rozpráva o dievčati menom Feyre ktoré kvôli potrebe uživiť vlastnú rodinu zabije Féra prevteleného do podoby vlka ktorý je vyslaný férskou ríšou. Keď sa o tomto zabití dozvie jeden z panovníkov férskej ríše prevtelí sa a unesie Feyre. Aby splatila tento bezcitný čin musí opustiť svoju milovanú rodinu a vydať sa napospas nepoznanej tajuplnej férskej ríši.Ako čas plynie Feyre pochopí že jej únosca Tamlin nieje nebezpečný netvor ktorý sa bude snažiť ju pri prvej príležitosti zabiť, ale vládca jedného z ôsmych vládnucich dvorov. Feyre sa postupom času zamiluje do Tamlina a začína sa jej vo férskej ríši páčiť ale zrazu sa dozvie o hrôzostrašnej kliatbe ktorá bola uvrhnutá na jej milovaného Tamlina a celú férsku rasu. Musí sa rozhodnúť či bude za svoju lásku bojovať.
  Táto kniha mi dala možnosť aspoň nachvíľu uniknúť zo skutočného sveta a nazrieť do magického férskeho sveta s nespočetne veľa dobrodružstvami a tajomstvami. Musím povedať že moja kamarátka sa naozaj nemýlila keď hovorila že táto kniha sa mi bude páčiť.