Preskočiť na obsah

Na dvore z tŕňov a ruží ; Sarah J. Maas

    Do knižnej série Na dvore z tŕňov a ruží od Sarah J. Maas som sa zamilovala.Táto séria ma úplne pohltila, ako už dlho žiadna iná. Začiatok prvej knihy zo série nie je veľmi záživný. Dej sa vlečie a máte chuť zavrieť knihu. No keď sa prehryziete prvými kapitolami príde veľké „boom“ a neviete sa od knihy odtrhnúť. Chytí vás do pazúrov a nepustí až do samého konca. A vy si ani neuvedomíte, že ste celú sériu prečítali na jeden nádych.
    Autorka si dala záležať na vyvíjaní postáv,množtvo romantiky aj „spicy“
    momentov a dobrodružstiev, ktoré na svojej ceste prežíva hlavná hrdinka Feyre. Dej sa odohráva na čarovných a zaujímavých miestach, ktoré autorka obohatila o kúsok mágie. Spoznávate tam fascinujúce postavy, s ktorými by ste chceli byť presne na tom istom mieste a zažívať dobrodružstvo spolu s nimi. Nebola som veľkým fanúšikom fantasy kníh, ale po tejto knižnej sérii som si to definitívne rozmyslela. Plánujem si zakúpiť viac kníh od spisovateľky Sarah J. Maas, pretože sa mi páči ako píše svoje príbehy. Nikdy sa pri nich nenudím. Pri jej knihách prežívam dobrodružstvo spolu s postavami,nikdy ma neopustí úsmev, ale nezaručujem, že vám nespadne slzička pri dojemných momentoch, ktoré prežívajú hrdinovia.
    Autorkine knihy vás zoberú do iného sveta, na chvíľku preč od reality. Práve pre toto vám odporúčam prečítať si trilógiu Na dvore z tŕňov a ruží. Prežite tento zážitok z čítania aj vy!