Preskočiť na obsah

Na dvore z tŕňov a ruží – Sarah J. Mass

    Veľmi dobrá kamarátka mi otvorila dvere do fantasy príbehov, kvôli ktorým mi bolo lepšie v ťažších časoch. Počas čítania, tejto knihy, mnou prechádzali rôzne pocity, keďže som sa vžila do hlavnej postavy a prežívala každú chvíľu. Kniha je plná nečakaných zvratov, drám či pikošiek. Nechýba ani menšia romantika. Odporučila by som ju starším čitateľom.

    Teraz k menšiemu obsahu:
    Príbeh je o dievčati menom Feyra, ktorá je človek, a o ,,féroch“ (kreatúri, ktoré majú nadprirodzené schopnosti, sú smrteľne nebezpečné a sú viac ako ,,obyčajní“ ľudia). Kvôli jednému mŕtvemu vlkovi sa dostala do ich ríše, o ktorej počula príbehy v rozprávkach a legendách. Za jeho smrť je povinná si odpykať trest – musí zostať na panstve jedného lorda danej ríše. Počas plnenia trestu sa dozvedá o ríši mnohé tajomstvá, ktoré boli, a stále sú, pre obyčajných ľudí tajomstvom. Napríklad, že ríša je omnoho väčšia, je rozdelená na viacero panstiev, no takisto sa dozvedela, že je prekliata a práve ona musí prísť na spôsob ako to zastaviť. Inak má na svedomí celú férsku ríšu a jej obyvateľov. Podarí sa jej to? Ako to bude pokračovať v ďalších knihách?

    Po prečítaní prvej knihy budete túžiť po pokračovaní. Nemusíte sa toho obávať, pretože čakajú na Vás 4 pokračovania danej série + 2 ďalšie série, ktoré sú rovnako napínavé a očarujúce (príbehy v nich sa prepájajú).