Preskočiť na obsah

Na pár krokov

    Stella a Will, dvojica, ktorá trpí cystickou fibrózou (nevyliečiteľnou chorobou) a pre ktorých je nemocnica druhým domovom sa počas jedného takéhoto pobytu stretnú a my máme možnosť sledovať ich vzájomne strávený čas. Rúška a minimálne dvojmetrový odstup? Tak aj o tomto je kniha Na pár krokov.
    Stella je zásadová a disciplinovaná ohľadom liečby tejto choroby už od malého dieťaťa čaká na moment kedy jej budú transplantované nové pľúca a ona mohla opustiť nemocnicu a žiť ako-tak normálny život. Will, naopak na liečbu úplne kašle neberie lieky a nedodržiava ani liečbu. Veď predsa o týždeň má osemnásť a potom dá nemocnici zbohom. Will je presne typ, od ktorého sa má Stella držať čo najďalej. Ak by ju nakazil baktériou, ktorá jeho už o šancu na predĺženie života pripravila, Stellu by čakal rovnaký údel.
    Aj keď je príbeh zasadený do nemocničného prostredia a v pozadí bliká červená kontrolka cystickej fibrózy, napriek tomu toto prostredie nebráni ľudskej interakcii v podobe priateľstva a lásky. Pri tomto príbehu som zistila to, aký je ľudský dotyk dôležitý. Každé objatie, podanie ruky a ostatné dotyky. Kniha je veľmi dobrá na zamyslenie a je aj veľmi dojímavá.