Preskočiť na obsah

Na vine sú hviezdy

    Tento román sa zameriava na Hazel Grace Lancasterovú, ktorá bojuje s rakovinou a je povinná chodiť na skupinovú terapiu pre pacientov s rakovinou. Na jednom z týchto stretnutí stretne Augustusa Watersa, s ktorým sa okamžite spriatelí. Ich priateľstvo sa postupne vyvíja na niečo viac a spoločne sa vydávajú na neobyčajnú cestu za svojimi snami.
    Hazel má od trinástich rokoch rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu a už odvtedy sa pripravuje na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej.
    Jej nádej vzrastá keď stretne svoju prvú lásku Augustusa, ktorý je žiaľ tiež onkologický pacient a spolu prekonávajú všetky prekážky. Jej rodina sa teší, že má s kým tráviť čas no nič však netrvá večne. Je to príbeh o láske, odvahe a životnom zmysle. Knihu odporúčam všetkým, ktorí majú radi emotívne a hlboké príbehy.