Preskočiť na obsah

Nečakané šťastie

    Nečakané šťastie

    Pamätám si ten pocit, keď sa mi zo dňa na deň úplne zmenil život a ani som netušila, že čo ma ešte čaká. Keď som mala šestnásť rokov som sa prvý krát skutočne zaľúbila. Bola to moja prvá láska, ktorá trvá do dnes. Damián bol môj najlepší priateľ. Chodili sme spolu do triedy od základnej školy ale až na strednej sme sa začali baviť. V mojich devätnástich rokoch ma požiadal o ruku a o rok na to v máji sme sa zobrali. Veľa ľudí s tým nesúhlasilo, lebo sme boli podľa nich mladí, ale my sme sa veľmi ľúbili a nechceli sme čakať.
    Od malička som mávala žalúdočné problémy. Často ma bolievalo brucho a mávala som obrovské bolesti. S Damiánom sme vždy chceli mať veľkú rodinu. Chceli sme mať aspoň 5 detí. Veľmi dlho sme sa snažili o bábätko no stále som nebola tehotná. Nakoniec sme sa rozhodli, že pôjdeme spolu za mojou doktorkou a vtedy sa to stalo. Dozvedela som sa informáciu, ktorá nás oboch ovplyvnila na celý život. Doktorka nám povedala, že nemôžeme mať deti. V ten moment sa mi zrútil celý svet. Preplakala som toľko nocí. Chceli sme mať vlastné detičky a veľmi som chcela byť mamou.
    Náš vzťah sa začal časom rozpadať. Chýbalo nám šťastie a láska. Nakoniec sme sa rozhodli o adopcii. Adoptovali sme si dvoj ročné dievčatko Klárku, ktorá bola z detského domova a obi dvaja zomreli pri autonehode. Klárka bola od malička úžasné dievčatko. Bola veľmi šikovná a konečne som vďaka nej mala úsmev na tvári. Po Klárke sme si adoptovali chlapčeka Tobiáška. Tobiáška sme si adoptovali ešte ako malé mesačné bábätko. Bolo to pre mňa niečo nové, keďže to bolo ešte malé bábätko ale dostali sme sa do toho veľmi rýchlo. Náš život začal dávať úplný iný zmysel. S Damiánom sme ich ľúbili ako vlastné. Nakoniec sme si adoptovali už posledné dieťa a to bola najmladšia Eliška, ktorá tiež bola z detského domova. Eliška mala tri rôčky a nevedela si zo začiatku veľmi zvyknúť. Musela ísť do detského domova lebo nemala doma dostatočné podmienky na živobytie. Neskôr si ale Eliška zvykla a veľmi si rozumie s najstaršou Klárkou.
    Momentálne chodia všetky detičky už do školy. Som za nich veľmi vďačná. Sú to tak dobré deti, že sme si lepšie ani vymodliť nemohli. S Damiánom sme šťastní, že máme takú krásnu a zdravú rodinu a aj keď to bolo niekedy ťažké tak sme to vždy zvládli.