Preskočiť na obsah

Nedaj sa – Rainbow Rowellová

    V autorkinej knihe Fanúšička, sme sa dozvedeli že hlavná hrdinka Cath píše fanfikciu o fiktívnej sérii s názvom Simon Snow, sérii, ktorá sa výrazne podobá na skutočnú sériu Harry Potter. Nedaj sa nám, konečne hovorí aspoň jednu verziu toho, čo sa stane Simonovi a jeho spolubývajúcemu Bazovi.
    V knihe bolo Simonovi povedané, že je predurčený stať sa najväčším mágom, ale nedokáže ovládať svoju mágiu. Svet je ohrozený magickou politikou a bytosťou zvanou Humdrum. Humdrum vyzerá rovnako ako Simon keď mal 11 rokov, a Humdrum vysáva všetku mágiu z miest – keď kúzelník vstúpi do jedného z týchto priestorov, nemá prístup k svojej mágii.
    Simon má medzitým problémy so spolubývajúcimi. Nenávidí svojho spolubývajúceho Baza a je si istý, že Baz je upír a že Baz plánuje jeho zabitie. Navyše, tesne pred začiatkom letných prázdnin videl, ako sa jeho priateľka Agáta drží za ruky s Bazom.
    Príbeh sa odohráva počas posledného ročníka Baza a Simona vo Watforde, škole pre kúzelníkov, ktorá je viac-menej v súčasnosti v Anglicku. Baz a Simon sú prinútení vyhlásiť prímerie a spolupracovať, aby zistili, kto zabil Bazovu matku a ako zastaviť Humdrum, s nadšenou pomocou Simonovej kamarátky Penny a neochotnej pomoci Simonovej priateľky Agáty, ktorá je unavená z toho, že je ,,cena na konci.“