Preskočiť na obsah

Nesmrteľnosť Príbeh lásky Dana Schwartz

    Nesmrteľnosť je román od americkej spisovateľky Dana Schwartz. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde je možné dosiahnuť nesmrteľnosť prostredníctvom genetického inžinierstva.

    Hlavnou postavou románu je Cecelia (Ceci) Bell, mladá žena, ktorá stratila svojho brata a zároveň sa ocitla uprostred politického a etického sporu ohľadom nesmrteľnosti. Keď jej brat umiera na vzácnu chorobu, rozhodne sa venovať svoj život boju proti spoločnosti, ktorá stavia bohaté a mocné nad všetky ostatné.

    Ceci sa spoja s ďalšími odporcami nesmrteľnosti a spoločne sa pokúšajú odhaliť pravdu o nekalých praktikách farmaceutických firiem a vlády, ktoré stoja za rozšírením tejto technológie. Počas svojho boja sa dostávajú do konfliktu so silami moci a odhodlávajú sa riskovať svoj život, aby chránili zraniteľné a potláčané.

    „Nesmrteľnosť“ je román, ktorý sa zamýšľa nad etickými a morálnymi otázkami spojenými s technologickým pokrokom a ľudskou túžbou po nesmrteľnosti. Dana Schwartz vo svojom diele kombinuje prvky sci-fi, thrilleru a sociálnej satiry, aby vytvorila pútavý a provokatívny príbeh, ktorý čitateľov núti premýšľať nad budúcnosťou ľudskej spoločnosti.