Preskočiť na obsah

Neymar : Budúci kráľ – Michael Part

    Fascinujúci príbeh futbalistu Neymara da Silvy Santosa Juniora, skrátene Neymara, chudobného chlapca z Mogi das Cruzes, ktorého fanúšikovia porovnávajú s brazílskou legendou Pelém. Neymar ohromil Brazíliu svojím talentom, veľkým srdcom, úsmevom víťaza a inšpiroval futbalových fanúšikov po celom svete. Kniha Neymar : budúci kráľ prináša rozprávanie o otcovi a synovi, ktorí spoločne a napriek všetkému prešli dlhú cestu z okraja spoločnosti až k medzinárodnému uznaniu a sláve cez lásku, presvedčenie a vieru v samého seba.
    V knihe sa píše aj napríklad to, ako keď bol malý, išiel so svojimi rodičmi za dažďa za starými rodičmi a havarovali. Ich auto vtedy kolísalo na hranici útesu a Neymarov otec vtedy utrpel zranenia, z ktorých sa dostal až o pár rokov neskôr. Za tento čas sa o neho starala jeho manželka. Keď sa však Neymarov otec dostal zo zranení, vybudoval pre Neymara domáce futbalové ihrisko. Neymar bol taký šťastný, že si zavolal svojich kamarátov a hrali spolu futbal až do noci. Futbalom boli tak očarení, že ich nezaujímalo nič iné. Až na konci si však Neymar všimol, že z ihriska ostalo po kopačkách iba blato. Neymar sa zľakol, a tak sa začal otcovi vyhýbať. Vstával až po tom, čo otec odišiel do práce a spať chodil predtým ako sa otec stihol vrátiť z práce domov. Po pár dňoch si ho však otec počkal a povedal mu, že vie o tom, že sa mu vyhýba a vie aj o tom, že zničili ihrisko. Neymarovi sa vtedy začali tisnúť slzy do očí. Otec ho však upozornil, že nič sa nedeje, a že presne pre toto mu to ihrisko postavil.
    V súčasnosti hrá Neymar za Al-Hilal a v brazílskom národnom tíme. Je známi svojim zrýchlením, rýchlosťou, kľučkovaním, zakončením a technickými schopnosťami.