Preskočiť na obsah

Nezvyčajný výlet

  Jeden z kamarátov Samo sedí pri stole, číta noviny a dočíta sa o veľmi drahej dovolenke, ale s veľmi dobrými raňajkami, na ktoré ani jeden z kamarátov nemá peniaze.
  Keď prišiel do domu druhý kamarát Marko, tak mu Samo povie, čo sa práve dozvedel a Marka zaujíma ako sa dostanú do Talianska, keď nemajú žiadne peniaze ani auto. Samo chvíľu rozmýšľa a po chvíli ho napadne žeby si vyrobili niečo, čím by sa za hranice a potom do hotela bez pasu a zaplatenia. Lenže si spomenie zároveň aj na to, že na internete píšu, že všetky izby sú už obsadené.
  Marko na to povedal, žeby si mali vybrať podľa fotiek, ktorá izba je najkrajšia a ešte pred tým ako sa tam usídlia, tak by mali zistiť, kam majitelia izby chodia a kedy, aby keď tam nebudú, tak vtedy tam budú Samo a Marko.
  Samo povedal, že najlepšie bude, ak si vyrobia malé dvojmiestne lietadlo. Potom rozmýšľajú, kde zoženú nejaký plech a motor a Marko povedal, že u susedov v garáži majú kopu plechu a starú motorku. Musí sa tam a odtiaľ dostať veľmi opatrne, aby nezobudil ich spiaceho psa. Toho zobudí, ale podarí sa mu dostať naspäť do ich domu. Keď príde domov, tak hneď sa pustia do konštruovania.
  Majú to hotové asi za pol hodinu a sú pripravený vyraziť. Problém je v tom, ako sa s tým lietadlom dostanú von z domu. A ešte väčší problém je, že práve prišli ich susedia domov. Rozhodli sa, že otvoria dvere na balkón a vyrežú kus steny, aby sa vôbec dostali von.
  Najprv ale musia odlákať pozornosť od susedov, aby si nevšimli lietadla nad ich domom. Sama napadne, že by mohli hodiť vedľa domu piráta, keď vybuchne a prídu sa pozrieť čo sa stalo, tak vtedy Marko a Samo vyletia z domu.
  Počas letu zbadajú blízku pumpu lebo sa potrebujú napiť a najesť a pristanú na streche pumpy.
  Ľudia počuli, ako pristáva lietadlo na streche pumpy a nestačili zatvárať ústa.
  Keď vošli dovnútra, tak sa museli nejako dostať k fľaškám vody a k jedlu bez toho, aby si ich niekto všimol. Jeden človek objaví, ako si strkajú jedlo pod trička a opýta sa ich čo robia a vyhráža sa im, že zavolá políciu. Vyhovorili sa, že majú na bruchu vyrážku. Pomocou rebríka, ktorý ležal v blízkosti pumpy sa dostali opäť na strechu, aby mohli pokračovať v lete.
  Uvedomili si po chvíľke, že zablúdili, keď si Marko všimol z okna lietadla Big Ben. Povedal, že sme išli úplne zlou trasou a musia sa otočiť. Samo si skúsil predstaviť geografickú mapu v hlave a porozmýšľal, ako sa dostanú do Talianska. Po par hodinách sa tam skutočne dostanú a nájdu aj ich hotel.
  Najprv si musia premyslieť, kam doparkujú lietadlo. Rozhodli sa , že ho ukryjú do najbližšej húštiny.
  Marko povedal, že si zoberú ma so sebou aj lano, aby sa mohli vyšplhať na balkón svojej izby. Zrovna, keď sa dostali dnu, tak tam boli majitelia izby. Jeden sa schoval pod posteľ a druhy do skrine. Samo, ktorý bol v skrini sa snažil tváriť, že patrí medzi majiteľovo oblečenie, keď si ho všimne, tak sa opýta manželky, či mu kúpila novú mikinu, keď si ju bude chcieť obliecť na seba, tak Marko spod postele majiteľa potiahne za nohu, aby odlákal jeho pozornosť.
  Pozrie sa pod posteľ, ale nikoho nevidí, lebo Marko už medzičasom stihol vyliezť spod postele.
  Počkali kým majitelia odídu do reštaurácie, o ktorej hovorili, aby si mohli Marko a Samo zložiť veci a ísť sa okúpať do mora. Pre istotu si so sebou zobrali aj obrazovku pretože po izbe rozmiestnili kamery, aby mohli kontrolovať, ci sú majitelia stále preč z izby.
  Na pláži zbadajú, že si môžu zobrať do vody plávacie pomôcky. Samo si zobral plutvu na chrbát a Marko šnorchel. Keď vliezli do vody, tak sa ponorili a vtedy si ich všimlo malé dieťa, ktoré povedalo, že je tam veľká nebezpečná ryba.
  Otec toho dieťaťa vošiel do vody a začal so Samom zápasiť, pretože mal plutvu na chrbte vyzeral, ako žralok. Teraz sa Samo musí dostať veľmi rýchlo preč od veľkého tučného pána. Marko pomôže oddeliť od Sama toho tučného pána a obaja sa rýchlo vyparia hlbšie do vody a smerujú na najbližšie mólo.
  Keď sa tučný pán vynorí z vody tak povie, že by si mali dávať pozor na takéto veci lebo tam nebudú chodiť.
  Po tom, ako sa Samo s Markom vrátili na izbu, tak im došlo, že to vlastne boli majitelia izby a zároveň aj tučný pán si uvedomí, že ta vec ma rovnaké oblečenie, ako jeho „nová“ mikina v skrini. Keď sa majitelia izby vrátia, tak ihneď šli skontrolovať skriňu a opäť tam bude jeho „nová“ mikina. Teraz si ju ale naozaj chcel na seba obliecť, tak ju zobral a povie, že je nejaká ťažká.
  Samo sa ale stihol skrčiť predtým, ako mikinu vytiahol von.
  Tučný pánko si ju skúsil obliecť na seba, ale takmer padol na zem z toho, aká bola ťažká. Keď sa jeho manželka opýtala , čo sa deje, tak sa Samo rýchlo stihol vyvliecť a schovať sa pod stôl. Tučný pánko povedal, že spadol kvôli tomu, že má svalovicu.
  Samo a Marko si povedali, že to bol celkom zlý nápad a mali by sa vrátiť domov. Keď prídu naspäť domov, tak im do schránky príde list že majú nových susedov. Keď privŕtajú naspäť balkón, tak pozorujú, ako sa prichádzajú noví susedia a hneď si uvedomia, že to sú tí majitelia ich izby v Taliansku a tušia, že sa ich do smrti nezbavia.