Preskočiť na obsah

Nikdy Noc, Jay Kristof

  O tejto knihe som sa prvýkrát počula prostredníctvom sociálnej sieti. Zaujala ma hlavná hrdinka, Mia Corver, ktorá ako malá prišla o rodičov tragickým spôsobom o oboch rodičov a mladšieho brata. Teraz sa chce pomstiť a stať sa najlepšou nájomnou vrahyňou.
  Okrem pútavej hlavnej hrdinky ma zaujal aj výzor obálky, ktorá nám už začiatku odhaľuje príbeh. Je zábavné, ako sa môj pohľad na ňu menil. Na začiatku to bolo iba kus papiera, no teraz keď sa na ňu pozriem nevidím iba knihu, ale skôr všetky príbehy, ktoré sa v nej odohrali…
  Zo začiatku mi dej knihy prišiel pomalý, ale zaujal ma ostrý humor autora. Po tom akonáhle sa dej rozbehol, som sa nemohla od nej odtrhnúť oči. Autor dokonale opísal postavy a ich kladné aj záporné vlastnosti. Aj keď to bolo náročné musela som si uvedomiť, že nič nie je čierno- biele ako aj v našom svete. Autor taktiež neprestával prekvapovať dejovou líniou, ktorú mal naplánovanú do poslednej bodky.
  V tejto knihe je taktiež aj veľa pútavých citátov. Jeden nad ktorým som sa skutočne zamyslela je: ,,Príliš veľa kníh, príliš málo storočí.“
  Na tejto knihe mi prekážali poznámky pod čiarou, ktoré sa humorne snažili priblížiť čitateľovi prostredie. Často sa mi, ale zdali zbytočné a nevedela som sa v tom okamžiku na nich sústrediť.
  Aj napriek tejto malej prekážke kniha ma donútila rozmýšľať a často si čítať určité pasáže aj dvakrát a rozmýšlať o nich. Určite to nie je posledný krát, čo som ju čítala.