Preskočiť na obsah

NOBODY LISTEN – ROWENA WAKEFIELD

    Knihu som si vybrala a prečítala v anglickom jazyku. Prekonala som obavy z porozumenia, avšak záležalo mi na zlepšení slovnej zásoby, a tak som si vybrala jeden z romantických príbehov, ktoré mám rada.
    – Pätnásť ročný Alex má narodeniny, ale jeho rodičia niesú doma. Nechajú mu odkaz a darček – novú gitaru. Bol tak nadšený z gitary, že začal hrať svoju vlastnú pieseň. Pozerá veľa videí na VideoSpace, inšpiruje sa americkými skladateľmi, ale pesničky si píše sám. Potom ako zahral pieseň, počul tlieskanie z ulice. Nevedel kto to je, pretože nikoho nevidel. Ich časté sťahovanie z miesta na miesto spôsobilo, že Alex nemá žiadnych kamarátov. Jedného dňa jeho mama zavolá Alexa aby zišiel dole a on uvidel krásne dievča v veľkými modrými očami a dlhými hnedými vlasmi. Je to dievča od vedľa, ktoré ho počúvalo cez okno a tlieskalo. Volala sa Bella, dievča z rovnakej školy, z rovnakej ulice, rovnako milujúca hudbu a výborná hráčka futbalu.
    – Alex súhlasí, že Bellu naučí hrať na gitare. Príbeh týchto dvoch mladých ľudí graduje a vrcholí v hudobnom klube, kde má Alex vďaka fanúšikom veľký úspech a vďaka piesni FLY začína aj romantický vzťah s Bellou.