Preskočiť na obsah

NOČNÁ MORA GRÁZLIKA GABA GRÁZLIK GABO A KONIEC NENAŽRANEJ NÁDOBY, Francesca Simon

  Začala hodina, do triedy vstúpila pani riaditeľka Direktorová a zahlásila: ,,Ako viete naša škola sa zapojila do programu zdravej výživy to znamená že od teraz každú jednu sladkosť čo si donesiete vám zobereme. Bude na vás dozerať naša bývala učiteľka- kontrolórka zdravej výživy.“
  Grázlik Gabo sa zarazil, čože? Ako mám existovať bez sladkostí? Gabo kul plány ako sa vyhnúť kontrole obedára. Deti ju prezývali aj: Umastená Uršula, Diabolská nenažraná nádoba, Gorila v zástere, Lucifer v monterkách, Prefíkaný žrút, syseľ či pažravá papuľa.
  Gabo chcel sladkosti ako aj do teraz, musel vymyslieť plán.
  V jedálni stál rad deti s obedármi a čakal na kontrolu. Gabo si jeho tajné zásoby schoval do rukávov ale Uršula mu na to prišla. Myslel iba na cukor a pri jeho hroznej predstave mu bolo zle. V tej chvíli Gabo dostal super nápad. Zajtra si po ceste do školy nakúpi veľmi veľa sladkostí a cez veľkú prestávku ich bude predávať a isto sa stane aj multimiliardárom. Prišla veľká prestávka a Gabovi sa začínali plniť vačky. Prišiel do triedy a začal si počítať jeho milióny. Zrazu sa za ním zjavil obrovský tieň. Bola to pani Direktorová a rozkázala mu nech zvyšné sladkosti odloží do skrinky. Išli po chodbe a pani Direktorová otvorila dvierka. Uršula stála v skrini celá zabrýzganá od čokolády. Schytila sa a utekala cez chodbu preč. Gabo sa potešil že sa konečne zbavili tej Gorili.
  – Kniha sa mi čítala dobre, bola zábavná a smiešna
  – Odporúčala by som ju hlavne kvôli smiešnym príbehom