Preskočiť na obsah

Ochlapcovi, ktorý rozumel psom Gabriela Futová

    O chlapcovi, ktorý rozumel psom
    Veľa rozprávok je o zvieratách, no táto je iná. Hlavná postava tejto rozprávky je chlapec, ktorý psa mať nechce. Keď bol so školou na výlet v útulku, dostal toho najškaredšieho psa. Volal sa Jety. Boli s nimi na prechádzke a chlapec si uvedomil, že psovi rozumie. Jety mu nahováral nech ho pustí. A aj sa stalo. Pes ušiel a chlapec dostal vynadané. Keď došiel domov, pes ho čakal pred dverami. Chlapec sa ho snažil prehovoriť nech sa vráti, ale pes neposlúchol. Tvrdil, že chce, aby bol jeho pán. Nakoniec sa skamaráti. Raz, chlapec bol vyvenčiť psa a na ulici stretli čivavu, dozvedeli sa, že je týraná. Jety povedal chlapcovi, že má aj súrodencov, ktorých tam týrajú tiež. Jety povedal chlapcovi, že ich ukradnú. Chlapec ho nechcel počúvať, ale nakoniec sa nechal presvedčiť. Čivavy ukradli a ukryli sa do lesa. Tam našli ďalšieho psa priviazaného na reťazi. Boli tam už dva dni a chlapcovi rodičia panikárili. Hľadala ich polícia. Keď chlapec našiel svojich rodičov, všetko im vyrozprával. Nakoniec našli voľný pozemok kde psy ukryli a uschovávali tam ďalších a ďalších psov. Dnes sa tam nachádza psí raj.

    Táto kniha sa mi páčila lebo jej dej bol úplne na odlišný spôsob od ostatných- rozumie iba jednému psovi, nechce pomôcť ale pomôže, všetko sa zbehne naraz…
    Spisovateľka tejto knihy (Gabriela Futová) si na tejto knihe dala určite záležať a ja si toho vážim. Túto knihu som si vybral preto, lebo mám rád zvieratká a aj ilustrátor (Viliam Slaminka) si tiež dal na obrázkoch záležať.
    Knihy som začal čítať ešte pred prvým ročníkom, a stále ma to baví.