Preskočiť na obsah

Opice z našej police

  Malna a jej prietaľstvo s koníkom

  Malna bola neobyčajné dieťa a ako iné dievčatá nemala rada bábiky alebo švihadlo ona bola skôr na kone. Od malého dieťaťa sa hrala s koníkmi a jazdcami. A vtedy sa stal Malne zázrak ,na ktorý nikdy nezabudne.

  Boli raz dvaja rodičia a ich sen bolo mat dievčatko tak po ňom veľmi túžili už dávno pred jeho narodením vedeli aj meno a už dávno mali aj nakúpene hračky, tak sa na bábätko veľmi tešili a tak sa aj stalo. Narodilo sa im dievčatko a volala sa Malna. Svojich rodičov veľmi milovala a dala by za nich aj kus zlata. Keď mala svoje prvé narodeniny tak od rodičov dostala poníka .Bola veľmi rada a od tých narodenín sa s ním stále hrala a stal sa jej najlepším kamarátom. Potom jej rodičia kúpili jazdca a bola ešte radšej ,až jedného dňa jej rodičia povedali, že už je veľká a už by sa mala prestať hrať s poníkom obľúbeným jazdcom. S Malnu to veľmi rozrušilo a bolo veľmi smutná a nešťastná. Povedala rodičom: „ Prestaňte ma dirigovať už som veľká ,môžem sa rozhodovať´ sama.“
  Zavrela sa do izby s nahnevaným výrazom v tvári. Silno buchla po stole. A pýta sa rodičov: „Aký majú dôvod ju poučovať o jej živote.“. Malna bola veľmi smutná, ale zároveň sa na seba hnevala ako sa k rodičom zachovala. Ale ona chcela iba jedno ďalej sa hrať so svojim poníkom. Tak si išla ľahnúť do postele
  A o malú chvíľu aj zaspala. Zniesla sa nad posteľ a ocitla sa na obrovskej farme plnej poníkov a koníkov. Na farme bolo okrem zvierat aj veľké množstvo jazdcov, ktorí sa snažili skrotí svojich koníkov a naučiť sa na nich jazdiť. Ale Malna sa stále na hnevala na rodičov a nato ako ju rodičia poučovali. Zrazu sa pri Malne ocitol biely kôň s čiernymi vlasmi. Nahol sa k Malne a tíško jej zašepkal do uška: „Čo ti tvoji rodičia spravili? keď sa na nich tak moc hneváš.“ Skús porozmýšľať či ti nechceli pomôcť, aby si sa okrem svojho poníka skúsila hrať aj s inými deťmi a tak si našla nových kamarátov.“ Skúsim ti pomôcť, hovorí jej ďalej koník. Čo ťa niekedy najviac nahnevalo a kto ťa vtedy upokojil, kto ti pomohol keď si si rozbila koleno? Malna sa zamyslela a tíško pošepkala. Mama mi povedala neboj to sa zahojí a silno ma objala. Kôň jej povedal no takže tvoji rodičia ti boli vždy po tvojom boku a oni ti vždy pomáhajú. Vtedy Malne vyšli slzičky z očí. Nesmelo sa pozrela na koníka a poďakovala mu. Ďakujem mám šťastie že som ťa stretla ,a nikdy na teba nezabudnem. A ani nezabudla. V tom sa prebrala a zistila že to bol iba sen. Rozbehla sa za rodičmi a silno ich objala a ospravedlnila sa. Od toho dňa sa Malna snažila byť poslušnou dcérou a lásku, ktorú jej dali rodičia sa im snažila oplatiť.
  A práve tento sen o koníkovi jej pomohlo skrotiť svoj hnev ako keď si jazdec skrotí svojho koňa. Malna si sľúbila, že na tento sen nikdy nezabudne.

  Rastislav Melo, 10 rokov (4 ročník) Základná škola Strečno