Preskočiť na obsah

Opičí upgrade

  Pokračujúc v autorovej trádícii použitia anglicizmov za účelom dobrého marketingu a zároveň kvôli deficitu výstižných termínov v slovenskom jazyku – vážený pan žurnalista, ktorý sa stal legendou už počas svojho života,
  Ľudový umelec Sovietskeho zväzu, Ukrajiny, Ruska a dokonca Čečensko-Ingušska, laureát Štátnej ceny ZSSR a Ceny Lenina Komsomola, uznávaný, slávny, vzbudrujúci rešpekt majster, človek, ktorý vytvoril túto éru a ktorý sám sa stal epochou, muž, ktorého si veľmi vážim a milujem – Alexander Petrovič Nikonov, reinventol náučno populárnu literatúru. Za svojich časov, ked počas socíku pracoval vo vedeckom ústave sa interdisciplinárne vzdelal v kolosálne širokom spektre disciplín do takej úrovne, že získal zručnosť vidieť súvislostí na prieniku vied, čo mu dovolilo vytvoriť si jasný skalopevný a správny (:D) svetonázor.

  Verím, priatelia, že si viete predstaviť aké výhody, okrem nebeského pôžitku z ostrovtipnej elegantnosti jeho štýlu, môže mať čítanie náučno populárnej literatúry od takého rafinovaného profesionála – je vysoké riziko že jeho schopnosti k kritickému mysleniu a analýze (základ všetkého) zdedíte.

  Autor si ide v najlepšej tradícii Einsteinovej múdrosti „Ak nevieš niečo vysvetliť jednoducho nevieš to dostatočne dobre“, ťažké koncepty vysvetľuje zábavne, pútavo, jedným slovom, s novinárskym talentom. Stačí spomenúť že ked mi teta v ôsmom ročníku dala jeho knižku o fyzike, nemusel som sa ju učiť dalšie dva roky – dal mi vedomosti spôsobom ktorý mi dovolil ich ľahko spacovať a integrovať do mojej neurónovej siete.

  Túto knihu myslel ako tú čo odpovie na všetky otázky a zhnrie jeho svetonázor. Namiešal do nej vznik vesmíru, futorológiu, zdôraznil ako skutočne blízko máme k zvieratám, potvrdil existenciu mimoňov (výkričník), dôležitosť tolerancie, otázky o budúcnosti a závery rekapitulujúce minulosť.

  Možno je dôvodom aj prečo píšem tak ako píšem 🙂 Jednoducho, ak vás zaujalo aspoň slovo z mojej recenzie, šup-šup sa naučiť ruštinu a navždy zmeniť pohľad na tento krehký svet.