Preskočiť na obsah

Pán prsteňov

    Pán prsteňov neni len útek do geniálneho sveta stvoreným pánom Tolkienom. Ale prečítanie si toho najlegendárnejšieho príbehu plného dobrodružstva priateľstva ale aj zrady strachu a mnoho iného.Zmenil pán prsteňov môj život? asi určite nie ale zmenil pohľad ako sa pozerám na tento svet a to sa nedá povedať len tak.

    To ako zmenila moc prsteňa Smeagula na Gluma aj samotného dobráckeho Bilba vlastne skoro každého až na Sama ktorý mal pevnú vôľu a moc prsteňa naňho nepôsobila bola aj je úkazom že človek s pevnou vôľou dokáže veľké veci. To že odvaha a nebojacnost proti nepriateľovi bola najväčšia sila v boji proti nemu. To ze vlastne najmenšie a pohľadom najslabšie bytosti dokázali zničiť prsteň čo bola hlavná Sauronova sila.

    Škoda len že ľudí čo si prečítali pána prsteňov už moc neni a skôr poznajú filomovu triólogiu ako knižnú filmy sú určite skvele a snažia sa podať knihy inak nie len o doslovne prepísanie ale čo sa týka posolstva pre mňa sú knihy lepšie a preto by si ich mal každý prečítať lebo nie nadarmo sa hovorí že keby bol každý Hobit na svete by nebolo zlá