Preskočiť na obsah

Pán Tragáčik a Fantomas

  Pán Tragáčik a Fantomas
  Autorom knihy je Zbigniew Nienacky. Názov knihy je Pán Tragáčik a fantomas. Literárny druh je epika. Príbeh sa odohráva vo Francúzku v minulosti. Kniha je o detektívovy z prezívkou´pán Tragáčik a o tom ako rieši prípad o tom ako ide zločinec Fantomas ukradnúť obraz z galérie hradu šiestich dám.
  Hlavnou postavou je Pán Tragáčik. Výborný detektív s pôvodom s polska. Získal pre mnoho galérii a múzeí naspäť ich obrazy a exponáty. Vedľajšou postavou je pán Piegon. Celím menom Gaspard Piegon. On bol muž strednej postavy a brunet. Mal fúziky a asi štyridsať až päťdesiat rokov. V knihe Pán tragáčik a fantomas je hlavným záporákom a zradcom.
  Kniha je o pánovy Tragáčikovy a jeho prípade vo Francúzku. Celí príbeh sa začína odsekom z svetelnej šou pri zámku šiestich dám. Na pozvanie od baróna prišiel. Počas pobytu v hotely sa zoznámil s pánom Piegonom s ktorým sa vydal na cestu za vyriešením prípadu. Prípad sa týkal toho že z galérie spomínaného známku chce zločinec s prezývkou Fantomas ukradnúť obraz. Spolu prídu až do hradu kde Piegon čo bol vlastne prezlečený Fantomas ukradne obraz a ujde na belasom vrtuľníku ktorý ich sledoval pri cesťe na zámok. Pán Tragáčik začne pátrať po vrtuľníku na konci príbehu sa pánovy Tragáčikovy podarí získať obrazy naspäť a vrátiť ich naspäť do galérie v zámku.
  Zaujímavý citát s knihy je: „ Monsieur Thomas?“ na strane 15.
  Vety sú stredné a väčšinov oznamovacie. V knihe je pásmo rozprávača.autorom je Zbigniew Nienacky. Názov knihy je Pán Tragáčik a Fantomas. Vydavatelstvo je Mladé letá. Slovná zásoba je spisovná.