Preskočiť na obsah

Panstvo soli a smútku

  Panstvo soli a smútku
  Kniha Panstvo soli a smútku bola pre mňa príjemná, vyvolala vo mne viacero emócii, napríklad strach, zvedavosť, napätie a niekedy aj pochopenie pre nejaké výstupy.
  Celá kniha sa nesie v duchu tajomnej atmosféry ktorá dáva príbehu ten správny šmrnc. Tento príbeh je trochu netradičný tým ,že hlavnou témou je smrť mladých dievčat. Príbeh je mixom rôznych žánrou.

  Príbehom nás sprevádzala šestnásť ročná Annaleigh Thaumasová, ktorá je jedna z dvanástich dcér panovníka Panstva Highmoore . Z ich rodinou sa ťahá tajomná kliatba. Keď dosiahla Ava, najstaršia dcéra Thaumasovcov, osemnásť rokov, záhadne zomrela. Po nej o rok neskôr keď Oktávia oslávila osemnáste narodeniny našli ju mŕtvu v knižnici, celú dokaličenú, po toľkých tragédiách čo postihli ich rodinu , už to pôsobilo takmer osudne keď zomrela Elizabeth práve keď dosiahla osemnásty rok jej života. Teraz bola na rade Eulália ktorá tragicky zomrela pri páde z útesu. Annaleigh si postupne začne uvedomovať, že všetky tieto udalosti nie sú náhoda a to ,že jej rodina je prekliata sa jej tiež nepáči ,ani tomu neverí, a tak sa pustí do pátrania za pravdou.

  Táto kniha patri do mojich top dvadsiatich kníh. Jej dej bol veľmi zaujímavý a sama som sa často v ňom stratila, ale postavy boli veľmi dobre vykreslené a vedela som si ich krásne predstaviť, aj keď na začiatku sa ich zdalo nejako priveľa. Keď Annaleight pátrala po zloduchovi snažila som sa na tu záhadu prísť s ňou a aj som mala podozrivých ale skoro vždy som zmenila názor na základe ich rozhodnutí a konania . S koncom som mala trochu problém, bol veľmi komplikovane opísaný a pritom nemusel byť. Ak by som ju mala popísať par slovami tak je to to ,že v tej knihe nájdete skoro všetko.

  Erin.A.Craig