Preskočiť na obsah

Paulo Coelho – Veronika sa rozhodla zomrieť

  Obsah:
  Príbeh o mladej slovinskej dievčine, ktorá hoci, alebo práve preto, že má všetko, prehltne veľké množstvo práškov na spanie a zmierená sama so sebou čaká na smrť. Lenže prežije a prebúdza sa v psychiatrickej liečebni Villete, kde ju doktor oznámi, že jej srdce nevydrží dlhšie ako týždeň. A práve v týchto posledných dňoch zažíva najväčšie prekvapenie, najkrutejšie pravdy a najvrúcnejšiu lásku svojho života.
  Hlavné posolstvo knihy spočíva v tom, že si čitateľ uvedomí, ako veľmi si je istý svojím životom, dni, týždne a roky utekajú a on si možno – ak vôbec – na staré kolená uvedomí, ako nenávratne je každý okamih na Zemi vzácny. Hlavná hrdinka knihy prežíva každý svoj deň ako posledný, pretože jej lekár oznámi, že jej srdce bolo nenávratne poškodené a nikto jej nemôže zaručiť, že sa zajtra prebudí.
  Veronika sa v liečebni zamiluje do schizofrenika Eduarda, ktorý jej dáva spoznať doposiaľ netušené rozmery ľudského bytia, učí ju radovať sa z každej maličkosti, rozkvitnutej kvetiny či východu slnka.

  Prečo práve táto kniha?
  Táto kniha ma zaujala svojím názvom. A obsahom na úvodnej strane knihy.

  Páčilo sa mi na tejto knihe, že mala neobyčajný dej, autor nepoužíval tažké slová na opísanie chrakterov. Bavilo ma to čítať.