Preskočiť na obsah

Percy Jackson a zlodej blesku Rick Riordan

  Percy Jackson a zlodej blesku – Rick Riordan
  Veľmi rada čítam a prečítala som už veľa kníh. Mám rada dobrodružné a fantastické knihy a tiež aj detektívky. Túto knihu mi odporučili kamarátky. Je to napínavá dobrodružná kniha s fantastickými prvkami. Ja mám také knihy rada. Je aj vtipná a nikdy som sa pri nej nenudila.
  Hlavným hrdinom je Percy Jackson, 12-ročný chlapec a jeho kamaráti Grover a Annabeth. Prežili spolu veľa dobrodružstiev. Veľmi ma to bavilo a zároveň dej ma veľakrát dosť prekvapil. Hlavní hrdinovia mi veľmi sadli a boli pre mňa skoro ako kamaráti. Viem si predstaviť, že by som ich stretla hocikde v bežnom živote. Na prvý pohľad by vyzerali ako obyčajné deti.
  Zaujalo ma, že dej knihy sa odohráva v USA, ale náš svet je v ňom pretvorený s fantastickými postavami a javmi. Dozvedela som sa aj veľa z gréckej histórie.
  Na knihe sa mi tiež páčilo to, že má ďalšie pokračovania v celej sérii 5 kníh. Keď ma to začalo baviť, mohla som si prečítať aj ďalšie ich dobrodružstvá.
  Túto knihu by som odporučila všetkým, ktorých bavia fantastické a dobrodružné knihy. Ľahko ju nájdete aj v knižniciach a určite sa nebudete nudiť.

  Michaela Kubánová, 5. A