Preskočiť na obsah

Pete Johnson : Ako si vycvičiť rodičov

    Pete Johnson
    Ako si vycvičiť rodičov

    Nie som milovník čítania kníh. Kvôli tejto súťaži Vráťme knihy do škôl som bol prinútený si prečítať túto knihu. Ale som rád, že som robil aj niečo iné, ako sedel na zadku a hral sa na mobile alebo počítači. Konečne bola aj moja mama šťastná a skoro odpadla, keď ma videla z knihou v ruke.
    Kniha je o dvanásť ročnom chlapcovi ktorý sa volá Louis. Louis je majstrom výborných vtipov. Louis sa presťahoval do nového mesta kde si jeho otec našiel lepšiu prácu. Príbeh sa odohráva pri Londýne. Po príchode do školy sa naňho všetci čudne pozerali. Usadili ho vedľa Tea, ktorý sa stal veľmi dôležitou súčasťou jeho života, ako jediný sa mu venoval v škole. Dobrí rodičia Tea sa stali vzorom pre Louisových rodičov, ako správne vychovávať svojho syna. Nebolo to však ľahké. Louis podvádzal, nosil zlé známky a robil nesprávne veci. Aby sa venoval niečomu zmysluplnému, prihlásili ho na dramatický krúžok. Tam stretol Maddy, ktorá mu poradila, ako si vycvičiť rodičov. Pomohla mu uspieť v talentovej show, v ktorej nezvíťazil, ale stal sa poloprofesionálom. Vzťahy s rodičmi sa polepšili a dokonca boli na Louisa hrdí.
    Kniha ma zaujala preto, lebo Louis išiel za svojim snom aj proti vôli svojich rodičov. A napravil všetky zlé skutky, ktoré spravil. Najviac sa mi páčilo ako Louis ušiel z domu. Aj keď nerád čítam knižky, som rád, že som si prečítal práve tuto.