Preskočiť na obsah

Piráti z Karibiku Prekliatie Čiernej perly – a. Jason Kidd

  „Prekliatie Čiernej perly“ je prvým románom z knižnej série inšpirovanej slávnymi filmami „Piráti z Karibiku“. Hlavným dejom je snaha mladého kováča Willa Turnera zachrániť svoju milovanú Elizabeth Swannovú, dcéru miestneho guvernéra, ktorá je unesená posádkou prekiaejé lode Čiernej perly. Táto legenda podľa filmu hovorí, že posádka Čiernej perly je prekliata a ich osud je spätý s tajomstvom zlata Azteckej ríše.
  Will sa spojí s kapitánom Jackom Sparrowom, ktorý má svoje vlastné dôvody pre záujem o Čiernu perlu. Spolu s Elizabeth sa vydávajú na dobrodružnú cestu, počas ktorej čelia pirátskym bitkám, nebezpečenstvám a zradám. Snažia sa prekonať prekliatie a zachrániť Elizabeth, zatiaľ čo sa súčasne musia vyrovnať s kapitánom Barbossom a jeho posádkou.
  Román je plný akcie, dobrodružstva, zrady a nečakaných zvratov. Okrem pirátskych bitiek je v ňom aj priestor pre humor a charizmatické postavy. Autor Jason Kidd prenáša atmosféru a šarm filmov na stránky knihy, čím ponúka zábavné a napínavé čítanie, ktoré si určite užijú všetci, ktorí milujú pirátsky svet.

  Na knihe „Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly“ sa mi páčilo:
  Zaujímavé postavy: Hlavné postavy ako Jack Sparrow, Will Turner a Elizabeth Swann sú dobre rozvinuté a majú svoje vlastné motivácie a osobnosti, čo robí ich príbeh zaujímavým.
  Napínavý príbeh: Román je naplnený nečakanými zvratmi, akciou a dobrodružstvom.
  Pirátska atmosféra: Autor úspešne zachytáva atmosféru karibských morí, pirátskych lodi a ich posádok, čo vytvára pútavé a autentické prostredie.
  Humor: Kniha je prepletená s humorom, či už prostredníctvom vtipných dialógov, absurdných situácií alebo skvelých hlášok od Jacka Sparrowa.
  Mystéria a záhady: Príbeh obsahuje množstvo tajomstiev a záhad.