Preskočiť na obsah

Pokémon Red a Blue

  V tomto príbehu, ktorý napísal Hidenori Kusaka, sa mladý tréner pokemónov Red snaží stať najlepším trénerom. Táto kniha je prvý diel komiksovej série Pokémon: Red a Blue. Je napísaná ako dobrodružný román, samozrejme v epike. Prostredie tohto príbehu je kraj Kanto v Pokémon svete a čas deja je neznámy. V tejto knihe sa uplatňuje chronológia aj retrospektíva oba typy rozprávania. Táto kniha má 14 kapitol.
  Hlavná postava sa volá Red a je veľmi tvrdohlavý. Má veľmi rád Pokémonov. Myslí si, že je najlepší na svete, aj keď nie je. Keď má niekto iný názor, povie že to nie je pravda. Nosí červenú šiltovku.
  Jeho rival sa volá Blue. Vie veľa vecí o pokémonoch preto, lebo jeho starý otec je pokémonský profesor. Je rivalom Reda.
  V prvom dieli sa Red vydá na svoju pokémonskú cestu s jeho pokémonom Poliwhirlom. Počas prvého dielu sa mu podarí poraziť dvoch „gym leaderov“ (sú to špeciálni tréneri v pokémon lige ktorých musíš poraziť) a dostať sa do Lavender Town, v ktorej sa nachádza pokémonský cintorín, kde sa Red zľakne rôznych duchov. Nakoniec sa mu podarí prejsť cez tento cintorín.
  Môj obľúbený citát sa nachádza na str. 84:
  „Tohle je profesor Oak, světová kapacita přes pokémony!“
  Vety sú krátke, väčšinou zvolacie. Slovná zásoba je spisovná, jazykový štýl umelecký a pásmo postáv. Vydané vydavateľstvom Crew, Praha 2020.