Preskočiť na obsah

Polnočná banda autor: David Walliams

  POLNOČNÁ BANDA
  David Walliams
  Túto knihu som si vybrala, lebo knihy od tohto autora mám veľmi rada. Autor píše humorným spôsobom s prvkami fantázie. Jeho postavami sú detskí hrdinovia, ktorí väčšinu svojho života strávili v nemocnici. Každý z nich ma iný osud. Sú to chlapci a dievčatá rovnakého veku. Choroba, zastavila čas okolo nich. Detské hry, škola boli zrazu podmienené jedinému miestu – nemocnici.
  Tu sa stretáva hlúčik detí, ktoré túžia po dobrodružstve. Hľadajú si nové priateľstvá na tomto otupnom mieste. Fantázia detí spôsobila, že i naoko pochmúrne miesto sa stáva dobrodružstvom. Všetky deti radi snívajú a preto aj naša Polnočná banda si začína plniť svoje sny. Každý deň o polnoci všetky deti tvrdo spia okrem… Polnočnej bandy! Je to čas, keď sa začínajú ich dobrodružstvá. Sally chcela prežiť celý život za jeden deň. Kamaráti jej to splnili, premietali jej na plátne celý život. George chcel vedieť lietať. Uviazali okolo neho balóny a vznášal sa. Robin bol slepí a túžil mať vlastný orchester. Deti sa tvárili, že hrajú na hudobné nástroje. Amber bola na vozíku a chcela ísť na severný pól. Z chladničky vybrali všetok ľad a sneh. Zapli ventilátor a začalo „snežiť.“ Tom bol celé detstvo na internáte. Veľmi mu chýbali rodičia. Tom je v tomto príbehu hlavný hrdina. Vďaka nemu sa deťom splnili najtajnejšie sny. Aj on mal svoj sen. Na konci príbehu si po Toma prichádzajú rodičia. Jeho najtajnejší sen sa mu splnil. Zdraví sa vracia domov. Lúči sa s kamarátmi. Aj ostatne deti čakajú na svoj deň, keď si aj pre nich prídu rodičia. Túžia byť opäť zdraví, vrátiť sa k detským hrám, k priateľom a do školy. Aj na takomto mieste vzniká puto ozajstného priateľstva. Takéto priateľstvo vydrží na celý život. Je pevné ako skala. Aj keby sa už nikdy nestretli spomienky v srdci ostávajú navždycky. Priatelia z Polnočnej bandy sa už nikdy nevideli. Príbeh o ich dobrodružstvách poznajú skoro všetky deti na celom svete. Čitatelia sa dodnes o ňom medzi sebou rozprávajú.
  Tato kniha ma naučila, že iba rodina a priatelia majú v živote najväčšiu hodnotu. Zároveň, bez zdravia človek nemôže byť šťastný, ale tieto deti aj keď boli choré mali úsmev na tvári. Vďaka silnému kamarátstvu. Toto mi priniesla tato kniha „sila priateľstva prekoná všetky prekážky.“

  Katarína Koscelanská 8.A
  Základná Škola Komenského 8 Trebišov