Preskočiť na obsah

Polnočná banda, David Walliams

  POLNOČNÁ BANDA – Dávid Walliams

  Autor tejto knihy je Dávid Walliams.
  Ilustroval Tony Ross

  Stručný obsah:
  Táto kniha sa volá Polnočná Banda. Hlavnou postavou je jeden chlapec, volá sa Tom a ostatné deti, ktoré sú sním v nemocnici, na detskom oddelení. Vždy o polnoci, keď Big Ben odbije polnoc, deti sa vyberú preč z detského oddelenia a idú do suterénu nemocnice. Tam stretnú sluhu, ktorý im plní priania.
  Tom chodil do internátnej školy, kde ho na ihrisku, keď sedel pri jeho okraji, zasiahla kriketová loptička. Preto je v nemocnici s ostanými deťmi.
  Detské oddelenie má na starosti zlá matróna. Vyzerá fajne ale je hrozná! Keď majú deti spať, nemôžu sa ani pohnúť. Lenže jeden chlapec ktorý sa volá George, on má cukríky a na ne dá uspávacie lieky. Matróna si zoberie tie najväčšie kde je najviac uspávacích liekov. Potom zaspí až do rána, a zatiaľ sa deti môžu vykradnúť do suterénu nemocnice. Lenže jednu noc, uletela s balónmi 99 ročná babka. Ale sluha ju so sanitkou dobehol. Keď išli naspäť, tak pred nemocnicou ich čakala Matróna s riaditeľom nemocnice. Preto vylúčili sluhu, lebo jazdil v noci sanitkou a nechal skoro uletieť 99 ročnú babku.
  Riaditeľ Tomovej internátnej školy prišiel za ním do nemocnice aby ho zobral do školy. Tom sa mu vyšmykol a vletel do rúry na špinavé prádlo. Pristál v suteréne v koši na špinavé prádlo. Riaditeľ rýchlo prebehol dole schodmi, ale Tom ušiel do izby kde uvidel sluhu, lebo nechcel ísť do internátnej školy. Toma ale nenašli. Tom sa prezliekol za doktora. Zobral si uspávacie kvapky, a k nim injekciu, a pichol ich Matróne do zadku. O dve hodiny na to prišli Tomovi rodičia do nemocnice a zobrali ho domov.

  Juraj Roháčik
  2.B Javorová Alej
  Chorvátsky Grob