Preskočiť na obsah

popolúška

    Na začiatku bola mladá žena menom Popoluška. Žila v skromných pomeroch. Popoluška mala úžasnú schopnosť , rozprávala sa so zvieratami. Každý deň si sadla na okno a spievala vtákom, ktoré jej odpovedali svojimi melódiami. Avšak jedno ju trápilo, zomrel jej otec a ostala jej iba nevlastná mama a jej nevlastné sestry ktoré ju zneužívali vo svoj prospech. Popoluška im musela upratovať, variť, prať a podobne. Nemohla sa ani najesť, to by chcela veľa. Musela dojedať po nevlastných sestrách a matke. Jedného dňa sa rozhodla prejsť na koni kde v lese stretla pinca, akurát nevedela že to je princ a chovala sa k nemu primerane. Princovi sa zapáčila ale čo sa nazdal už jej nebolo.
    Jedného dňa sa v kráľovstve konal bál. Kráľovná a kráľ pozvali všetky dievčatá, aby sa zúčastnili, pretože chceli princovi nájsť “ tu pravú “. Popoluška túžila ísť, no jej nevlastné sestry ju zosmiešňovali a nedovolili jej ísť. Ešte k tomu jej roztrhali šaty ktoré mala po matke. Keď odišli na bál, Popoluška zostala sama.
    V tom sa zjavila jej krstná matka, ktorá bola v skutočnosti víla. Popoluške vyčarovala krásne šaty, strieborné topánky a koč, ktorý ju odviezol na bál. Všetci na bále sa jej divili – bola nádherná. Kráľovná ju privítala a Popoluška sa zamilovala do krásneho princa.