Preskočiť na obsah

Popoluška – Ruth Hobart

    Knihu som si vybrala, lebo sa mi páčila. Ako každému dievčaťu sa páčia princezné, to bol tiež jeden z dôvodov môjho výberu. Príbeh som poznala, a tak som skúsila čítať verziu v anglickom jazyku.
    Keď som bola malá, bola to moja obľúbená kniha, ktorú mi mamina čítala pred spaním. Vždy ma bavilo počúvať to. Príbeh tejto rozprávky mi príde zaujímavý. Zvyčajne knihy nečítam, ale túto som si doslova užila aj v mojom veku.
    Páči sa mi, že obyčajné dievča vie komunikovať so zvieratami. Je skromná, dobrá a dobrosrdečná. Prečítanie knihy mi prinieslo aj poučenie (ako každý rozprávkový príbeh), že je treba byť viac trpezlivý, skromný a náš čas príde. Princ, rovnako trpezlivý, hľadal tú pravú, ktorej patrí črievička. Budúca princezná to doma nemala vôbec ľahké s jej macochou a dvoma sestrami, ale vydržala to a dočkala sa odmeny.
    Je to asi romantické, možno naivné, ale podľa mňa hrdinka dodala odvahu nielen dievčatám, ale všetkým – netreba sa rýchlo vzdávať, aj keď to nie je vždy ľahké. Ako sa nakoniec ukázalo, všetko má svoj šťastný koniec.