Preskočiť na obsah

POPPY PLAYTIME

  Kapitola 1 – Pevné stlačenie
  Nemenovaný zamestnanec Playtime Co. dostane balíček obsahujúci VHS kazetu, ktorá propaguje bábiku Poppy Playtime spoločnosti a prehliadky ich továrne na hračky, než náhle prestrihne na spojené zábery graffiti maku a list od nezvestného personálu. „nájsť kvet“.
  Po príchode a vstupe do teraz opustenej továrne na hračky zamestnanec nakoniec získa jednoručný GrabPack na prístup do haly. Tam stretnú Huggyho Wuggyho, zdanlivo nepohyblivú obriu príšeru vystavenú v strede miestnosti. Pri pokuse odomknúť ďalšie dvere vypadne napájanie. Hoci ho zamestnanec obnoví, zistia, že Huggy zmizol. Po získaní druhej ruky pre svoj GrabPack sa zamestnanec pomocou dopravného pásu dostane do továrne „Make-a-Friend“, kde vyrobí hračku, aby napredoval ďalej. Zrazu sa objaví Huggy a prenasleduje ich do vetracích otvorov skôr, ako ho pošlú spadnúť na dno továrne. Čoskoro zamestnanec nájde graffiti, čo vedie do miestnosti s Poppy v sklenenej vitríne.

  Kapitola 2 – Lietanie na webe
  Po vyslobodení Poppy z prípadu zamestnanec nájde Poppy preč a preskúma zadné haly továrne, než nakoniec nájde kanceláriu zakladateľa Playtime Elliota Ludwiga. Tam sa znovu stretnú s Poppy, ktorá im poďakuje za vyslobodenie a ponúkne im pomoc pri úteku poskytnutím aktivačného kódu pre vlak továrne. Je však popadnutá a vtiahnutá hlbšie do továrne. Keď sa blížia k Game Station a vlaku, stretnú sa s obrovským pavúčím monštrom menom Mommy Long Legs, ktorá im ukradne ruku z GrabPacku, odhalí, že drží Poppy ako rukojemníčku, a vyzve zamestnanca, aby vyhral tri hry v Game Station. výmenou za kód vlaku sa im vyhráža zabitím, ak porušia pravidlá. Po nájdení a vytvorení novej ruky pre svoj GrabPack zamestnanec pokračuje cez hernú stanicu.
  Úspešne dokončia prvé dve hry a získajú dve tretiny kódu vlaku, ale počas tretej hry sú nútení utiecť do podzemných tunelov, keď si uvedomia, že ich mama poslala na smrť. Rozzúrená mama ich obviní z podvádzania a prenasleduje ich späť do továrne, kým ju neuväznia v priemyselnom mlynčeku a nezabijú ju. Ruka s ihlou, o ktorej sa neskôr zistilo, že patrí do experimentu s názvom „Prototyp“, následne zbiera jej telo. Zamestnanec zachráni Poppy, získa tretiu časť kódu vlaku a takmer utečie. Poppy však odkloní vlak a odmietne ich nechať odísť, pretože potrebuje ich pomoc. Skôr ako to môže vysvetliť ďalej, vlak sa vymkne kontrole, vykoľají sa pri značke ukazujúcej na „Playcare“ a hráča upadne do bezvedomia.