Preskočiť na obsah

Poškoláci a Gabriela Futová

    Táto kniha bola velmi zaujimavá. Mali sme ju ako povinné čítanie. Príbeh ma ohromil z tých všetkých zážitkov, čo sa tam diali. Ja osobne možno by som to nedala čítať deťom, ktoré majú menej ako 12 rokov, ale tak pre starších, ktorí sú teenagermi a chápu tomu textu. Hrali tam hlavné postavy Noro, Riky, Silva a Šárka.
    Bol to vlastne príbeh o dievčaťi menom Šárka, triedna premiantka, ktorá sa jedného dňa ocitne v poškoláckej triede medzi poškolákmi.Nudu v poškoláckej triede razom vystrieda neskutočný adrenalín. Poháda sa aj s mamou, pretože sa dala vyprovokovať týmito troma, že sa musí obliecť ako pankáčka, ale mama jej to nedovolila a dostala poriadnu facku. Šárka po čase zistila že Noro, Riky a Silva nie sú len takí obyčajní pankáči, ale majú radi aj iné veci. Silva mala rada čaje. Vznikli tam aj také milostné veci, ktoré by som odporúčala iba teenagerom a mladým. Páčilo sa mi, že to nebolo len tak o ničom, ale ten text bol pekne napísaný a tuším, že tam nebolo veľa chýb. Jediné čo tam také bolo, že tam boli nadávky v nejakých častiach a aj také, že tam fajčili, ale inak ohromujúca kniha. Páčilo sa mi, že tam boli obrázky, lebo inak by som si ich moc nevedela predstaviť. Chcela by som ešte, aby tam boli kapitoly a nie spojené v jednom príbehu, lebo som nevedela, kde som skončila.
    Túto knihu som si vybrala preto, lebo bola veľmi zaujímavá a boli tam aj anglické slová. Kniha je v tvrdom obale a v knihe sú čierno-biele obrázky. Poukazuje na to, že nemusíme hneď súdiť ľudí podľa vzhľadu, ale akí sú vo vnútri. (Nezáleží na tom ako sa obliekajú, ale čo majú radi.)