Preskočiť na obsah

Poškoláci Gabriela Futová

    Gabriela Futová -poškoláci
    V tejto knihe je hlavná postava Šárka . Šárka je šikovné a múdre dievča a veľmi rada číta knihy .Každý učiteľ ju má rád až na pani učiteľku Machovú.
    A ona ju poslala do poškoláckej triedy do konca školského roka. Šárka tam stretla partu rebelov prezývala ich Zmalovaná Mastniak a Ksicht.
    Mastniak a Zmalovaná si Šárku oblúbili ale Ksicht moc nie hovoril jej padavka. Raz dostala Silva teda Zmalovaná nápad Šárka sa oblečie ako Silva pankáčka Silva sa zas oblečie ako Šárka ,Mastniak si umyje vlasy a Ksicht musí dostať päť jednotiek. Šárka s tým moc nebola potešená ale ked sa pozrela na Ksichta vedela že ak to nespraví tak ju bude nazývať padavka. Šárka došla do školy ako pankáčka celý deň na ňu učiteľky aj spolužiaci pozerali zhrozene ale jej to bolo jedno a páčilo sa jej to. No keď prišla domov tak šťastná moc nebola .Doma ju čakala facka. Jej mama bola na ňu nahnevaná. Po ďalších dňoch Mastniak dostal nápad budú cez noc v škole. Šárke sa to moc nepáčilo no zaujímalo ju to. Ksicht zostavil plán a kým školník zamkýnal školu Šárka,Mastniak ,Silva a Ksicht sa schovávali na véckach. Aby bola sranda najskôr navštívili zborovnu potom išli do školníkovej skrýše kde našli marišku . Ako poslednú zastávku navštívili pivnicu. V pivnici sa pre Šárku stalo niečo nečakané . Najskôr dal Šárke pusu Mastniak a potom aj Ksicht. Keď sa Šárke už chcelo ísť domov Silva si zmyslela že budú hrať schovaváčku a Šárka počíta . Všetci boli schovaný v cele a zhúlený. Keď už konečne prišla Šárka sa zaľúbila do Ksichta. Kôli Ksichtovi sa začlala zle učiť. Dostala päťku z dejepisu. Machová ju preskušala . Šárka dostala jednotku z dejepisu. A bola veľmi natešená.