Preskočiť na obsah

Poviedka o invázii

    Poviedka o invázii

    Bol raz jeden pokojný večer, kedy sa dvaja bratia hrali na záhrade, kochali sa prekrásnej oblohe Washingtonu, a boli zvedaví o tom čo sa deje vo vesmíre. Pýtali sa samých seba o tom ako to môže vyzerať na Marse, Venuši či už na Plute. Celkovo boli veľmi zvedaví ohľadom tajomstiev vesmíru.
    „Aha! Tam sa niečo mihlo!“ povedal mladší brat. Starší brat to videl, ale tvrdil že to bola iba kométa. Asi pol hodinu sa hádali ohľadom toho či to bola kométa alebo UFO až pokiaľ sa to neobjavilo znovu. Objekt sa začal pomalou rýchlosťou približovať až dokým nedostal úplný tvar UFA. Stálo to približne dvadsať metrov nad ich záhradkou a zasvietilo si na bratov obrovské svetlo, niečo ako skener. Potom to začalo pomaly odchádzať a popri odletu do vesmíru odtiaľ vypadla nejaká bytosť.
    Chlapci sa pozbierali a rozhodli sa ísť za tým čo najrýchlejšie kým to nenájde niekto iný. Šľapali cez pole až pokiaľ nenašli uboleného mimozemšťana čo ležal v strede poľa. Rozhodli sa ho zakryť plachtou a zobrať ho do ich garáže. Keď sa zobudil, tak sa vystrašil že ho prišli uniesť, tým že im nerozumel tak nechápal čo od neho chcú. Potom bratia dostali nápad že mu prinesú abecedu a obrázok slnečnej sústavy aby vedeli trochu lepšie komunikovať. Po dlhom týždni schovávania sa naučil aspoň základy angličtiny a vedel vysvetliť že pochádza z galaxie Andromeda, a každé tisícročie povinne chodieva posádka z ich galaxie na inšpekciu našej Mliečnej dráhy, či funguje všetko vporiadku, lebo o niekoľko miliárd rokov sa obe galaxie narazia. Takže UFO musí aspoň jedného mimozemšťana vyslať na každú jednu planétu aby skontroloval či je v poriadku. Potom môže spokojne odísť domov.
    Chlapci to pochopili a mimozemšťan si mohol spokojne ísť svojou cestou.