Preskočiť na obsah

Prasacie sestričky

  Kde bolo tam bolo boli raz jedny prasiatka. Volali sa Angel a druhé Ballet. Žili si šťastne v malom domčeku kde mali vždy dostatok jedla i pitia, ale jedného dňa sa dvere ich chalúpky otvorili a dnu vbehol zadychčaný somárik Silver. ,, Blíži sa zlý pes Dunčo a má chuť na bravčovinu!“ preľaknuto vyhrkol Silver. Angel a Ballet dostali panický záchvat a začali pobehovať po chalúpke. Vtom do chalúpky vtrhol Dunčo a začal brechať na prasiatka. Prasiatka sa rozutekali. V panike sa vybrali do lesa a tam sa stratili. Angel navrhla ,,Čo keby sme sa rozdelili aby sme rýchlejšie našli cestu von?“ Ballet súhlasila a vybrali sa svojou cestou do sveta. Po pár minútach sa Angel stratila v hustom kroví až zrazu začula múkanie Pani Kravičky. Angel sa rozbehla za múkaním a natrafila na osamelú chalúpku Pani Kravičky. Angel bojazlivo zaklopkala na drevené dvere tehlového domčeka. Pani Kravička otvorila dvere Angel a ponúkla jej kukuricu s šalátikom. Angel sa šťastne najedla a vyrozprávala svoj príbeh Pani Kravičke. Kravička si povzdychla. ,,Aj ja som tu zablúdila a žijem tu už celý jeden rok!“ Kamošky sa rozhodli že pôjdu hľadať Ballet.
  💗
  Ballet sa vymotala z lesa na osamelú lúčku a tam zahliadla noru zajačika. Zaklopkala na dvierka peknej nory a z nory sa vynoril zvedavý ňufáčik Pani Zajačice. S radosťou privítala prasiatko a prestrela mu dečku s trávou. Dala jej jesť púpavy, ktoré mala a Ballet si na nich pochutnala. Jeden syn Pani Zajačice sa chcel pripojiť ku Ballet. Pani Zajačica ho nerada vyprevádzala z domu ale vedela že koná správne. Ballet a Peter sa šťastne pustili do putovania za dobrodružstvom pohľadať Angel.
  💗
  Angel s Pani Kravičkou prišli ku osamelému zámku. Angel zvedavo zaklopkana na mohutnú bránu no nič sa nedialo. Pani Kravička a Angel sa statočne pustili do prieskumu opusteného hradu. Vtom k nim doľahlo kňučanie, a keď uvideli čo to je, náramne sa preľakli. Bolo to malé šteniatko princeznej Kláry. Bol to malý pudlík, no Angel sa schovala za starú skriňu. Pani Kravička podišla bližšie ku šteňaťu. Angel sa prikradla ku psíkovi a pomohla mu vyslobodiť sa z reťazí. Šteniatko prehovorilo,, Za to že ste ma zachránili vám môžem pomôcť. „Angel jej povedala o svojej sestre Ballet a šteňa sa prelaknuto pozrela na Angel. ,,To je strašné!
  Mimochodom volám sa Tail. “
  💗
  Ballet s Petrom prišli pod vysoký dub a rozložili si tam piknik. S chuťou sa pustili do jedla. Peter mal šalátik a Balet si pochutnala na kukurici, čo jej pripravil Pán Zajac. Po jedle sa vybrali ďalej . Zrazu sa ozvalo zavýjanie vlka a obaja vzali nohy, teda labky a kopýtka, na plecia. Uháňali von z lesa na čistinku pri ktorej bolo jazierko. Tam zbadali ranenú vydru a vybrali sa smerom ku nej. Dali vydre jedlo a obklad na čelo. Peter zohnal list ktorý našiel a zaviazal vydre nohu. Vydra sa im vďačne poďakovala a odplávala. Kamaráti sa spokojne vybrali na cestu za Angel.
  💗
  ,, Zacítila som Balletin pach!“ nadšene oznámila správu Tail. ,, Skvele!“pochválila ju Angel. Vybrali sa smerom kadial ich Tail viedla. Vtom uvideli Ballet a Petra. Angel sa šťastne rozbehla za Ballet a pobrali sa domov. Vzali so sebou aj Petra, Pani Kravičku a Taila. Žili si šťastne v chalúpke až kým nepomreli a aj potom.
  🐖Angel +Ballet
  🐩Tail
  🐇Peter +Pani Zajačica+Pán Zajac
  🐄Pani Kravička
  🐕Dunčo