Preskočiť na obsah

Pravda alebo klamstvo Colleen Hooverová

    Túto knihu napísala moja obľúbená spisovateľka, takže o to viac som si čítanie tejto knihy užívala. Táto kniha ma veľmi bavila, takže som ju mala prečítanú približne za tri dni. Lebo, ak nás niečo baví, uteká to ako voda, presne tak, ako pri čítaní kníh. Je to kniha, ktorá ma podľa môjho názoru veľmi zaujímavý a zvláštny obsah, ktorý je nezvyčajne zamotaný.
    Kniha je o žene, ktorá má muža a dve deti. Jedného dňa tragicky havaruje autom a jej život sa jej mihne pred očami. Trojtýždňový pobyt v nemocnici strávi na nemocničnom lôžku, kde leží bez pohybu. Je napojená na infúzie a všetci lekári si myslia, že sa po mesiaci vôbec nepreberie a že už nikdy neuvidí svoje deti ani manžela. Po mesiaci ju prepustia z nemocnice a manžel ju zoberie domov. Po čase sa preberie, ale je nemá. Vôbec nehovorí a to všetkých trápi a nikto nechápe situáciu a dôvod prečo to tak je.
    Manžel sa o ňu stará ako môže, deti mu nie sú oporou, ale zvláda to výborne. Po čase príde jej opatrovateľka, ktorú jej našiel a po krátkej chvíli sa do seba zaľúbia. Trávia spolu veľa času a veľmi dobre si rozumejú. Spoločne sa starajú o deti.
    Táto kniha ma naučila veľa nových a dôležitých informácií o životoch druhých ľudí. Táto kniha mi toho dala veľmi veľa, ako napríklad, že som sa naučila, ako rozmýšľajú ostatní ľudia a ako sa správajú v rôznych situáciách a k rôznym ľuďom inak. Dozvedela som sa, že ľudia, ktorí sú úplne normálni a zdraví, nemusia byť aj o minútu či dve. Pochopila som, že ľudia sa menia zo dňa na deň. Táto kniha ma tiež naučila, že si mám vážiť to, čo mám. To čo je tu a teraz, lebo o pár chvíľ to tak byť už nemusí. Naučila ma, ako sa môžem zdravo postaviť k situáciám bez toho, aby z toho vznikol konflikt, alebo aby som z toho, čo som urobila, mala dobrý pocit.
    Koniec koncov odporúčam túto knihu prečítať ľuďom, ktorí majú radi romantickú situácie a udalosti.