Preskočiť na obsah

Pravda – Paulina Mrvová

  Nemala som to urobiť, mala som predstierať, že to neviem, že ho nevidím, že ho vidieť nemôžem.
  Mala som utiecť preč, mala som predstierať, že ho nepočujem, že ho počuť nemôžem – nikdy som nemala lásku počúvať.
  Bez slova ma nechal spoznať lásku, bez slova mi lásku dal, kvôli nemu sa mi dych zatajil a on utiekol. Bez slova ma láska opustila, bez slova ma láska odhalila, neviem čo som mala povedať, moje ústa boli zaskočené, pretože bez slova prišiel.
  Bez slova ma nechal spoznať lásku, bez slova mi lásku dal, bez slova slzy začali padať, bez slova moje srdce bolo zlomené.

  Stala som sa priehľadnou, stala som sa bláznom a plačem len pri pohľade na oblohu. Vždy ma napadne citát: „Look up. And we are all looking up at the same sky.“ Keď sa cítim sama pozriem sa na oblohu.
  Bez slova, oddelenie ma nájde, bez slova koniec prichádza ku mne, moje srdce je nástrojom prekvapenia, poslala som ho preč tak nečakane to prišlo bez slova.

  Bez slova láska sa objaví, bez slova láska zmizne ako horúčka, ktorú som mala, možno jediné, čo musím urobiť, je byť zranená na chvílu, pretože na konci zostanú iba jazvy – po láske
  Boli aj krásne chvíle a zážitky. Chcela by som zabudnúť na detstvo, čo mi urobil. Aj keď som mala pocit, že ho vôbec nezaujímam, stále som cítila, že ma chápe. Mala som pocit, že mu môžem povedať všetko a nikdy ma nebude súdiť. Ja o ňom neviem nič, mlčí a všetko skrýva. BOLESŤ? KRIVDU? LÁSKU? SNY? OBAVY? SAMOTU? Nemusí veľa rozprávať.

  Mám niečo čo on nemá. Mám srdce a ľudí ktorých mám rada. Sama viem, že keď niečo chcem tak to musím mať. Teraz chcem len kľud a ticho. Keď odišiel preč, trpela som emóciami, mala som strach a starosti. Kamaráti a rodina mi ukázali život inak. Vnímam život iným smerom. Všetci okolo mňa ma vedia pochopiť, aj keď je to so mnou ťažké.

  Prítomnosť je teraz, minulosť už bola a budúcnosť čaká naňho. Nemusí chodiť, ja som už čakala dlho, a preto sa musím rozhodnúť. Spomienky naňho sa mi vracajú a už po ňou ostáva iba prázdno.
  Srdce mi hovorí choď za ním a mozog sa už naňho nikdy nepozrie.
  Skončiť s ním je ako skočiť z útesu