Preskočiť na obsah

Prežijú piati

    Tuto knihu som si vybrala lebo sa mi veľmi páčila a bola taká strašidelná a dalo by sa povedať že aj trošku detektivná ale iba trošku, no a toto je kniha ktorá mi vedela vyraziť dych a nevedela som sa cez ňu dostať ešte 2 dni.

    OBSAH:
    Príbeh sa začína tým že 6 kamarátov sa vybralo na výlet kempovať na pláž. Išli tam karavanom a museli tam byť na čas. Cestovali dlho v noci a tak to chceli vziať cez skratky no keď išli cez tu poslednú skratku tak po ceste zistili že to nemali robiť. Ta skratka bola temna a nebola tam ani noha a jak tak išli tak im praskla pneumatika a tak vyšli vonku a zistili že je v nej veľká diera. 6 kamarátov ktorý sa volali: Arthur, Red, Oliver, Reyna, Maddy a Simon boli úplne zúfali, nevedeli čo majú robiť lebo boli v brutálnej tme bez signálu a skoro s prázdnou baterkou na mobile. Red potrebovala isť na malú a tak sa vybrala do lesa sama, keď už tam bola tak počula divne zvuky a rýchlo sa ponahlala. Po ceste stretla Arthura ktorý ju šiel skontrolovať či je v poriadku a tak sa vrátili spoločne ku všetkým. Po čase prišli na to že v karavane majú nahradnu pneumatiku a tak ju vymenili. Všetkým sa zlepšila nálada a išli ďalej. Neprešli ani 2 minutý a zase počuli prasknutie, tak zastavili a vyšli von a zistili že tento krát majú prasknuté všetky pneumatiky. Po chvíli plného zúfalstva si Red všimla červenú bodku ktorá sa pohybovala pri nej. Bol to snajper. Ostatný rýchlo utekali do karavanu lebo im došlo že niekto na nich miery s puškou. Hodinu tam sedeli a rozmyšlali nad tým čo? ako? prečo? . Potom si povedali že by to tam mali zadebniť aby ich snajper nemohol postrielať. Ako to tam všetko zadebnili tak počuli zvuky a tak ich napadlo že vystrčia telefón von z okna a natočia čo je vonku. Zistili že majú na spätnom zrkadle nalepenú vysielačku a tak ju zobrali. Spytali sa, kto tam je? Zistili že vonku je muž ktorý od nich chce tajomstvo a povedal im že ak mu ho do 8 rána nepovedia tak zomrú. Ostatný sa tam hádali že čo to je za tajomstvo a o necelú chvílu počuli auto, boli to dvaja starý ľudia ktorý sa ich pýtali či sú v pohode a jak sa tak rozprávali tak Olivera napadlo že napíše na papier odkaz že potrebujú pomoc lebo snajper im prikázal aby im nič nehovorili lebo ak povedia tak ti starý ľudia zomrú. Oliver sa s nimi išiel rozlúčiť a popri tom ako podával staremu mužovy ruku tak dostal papierik. Starý ľudia zamierili k autu a PRASK, snajper ich zastrelil. V zbytok príbehu sa odhalujú tajomstva všetkých a nečakane zvraty.

    Tato kniha mi dala ponaučenie že nemám veriť všetkým a mala by som si radšej najprv toho človeka overiť skôr než mi príde do života.