Preskočiť na obsah

Princezná a princi

    Bola raz jedna princezná. Za život stretla veľa princov. No každý princ po čase od nej odišiel.
    Stalo sa to, čo býva v rozprávke, že princezná stretla jedného princa, s ktorým bola fakt šťastná. Myslela si, že už našla toho pravého. S princom si rozumeli, aj si navzájom lichotili. Bolo to medzi nimi naozaj krásne. No po nejakom čase sa jej princ priznal s tým, že sa zapozeral do inej princeznej, keď boli na bále. Aj keď to princeznú veľmi bolelo, rozhodla sa, že princa nechá ísť. Princezná už prestala veriť na pravú lásku a začala si užívať život so svojimi kamarátkami. No raz si začala všímať že po nej nejako pokukuje ďalší princ. Nedávala tomu žiadnu pozornosť, ale aj tak ona tiež začala pokukovať na neho. Princ sa odhodlal a princeznej poslal list. Začali si vypisovať a princezná si začala všímať, aký je tento princ milý. Po nejakom čase tohto vypisovania sa rozhodli ísť spolu vonku. Princezná sa veľmi bála, ale nakoniec si to dobre užila. Keďže bol vonku sneh, celú cestu sa spolu guľovali. Po návrate domov sa princezná cítila šťastne.
    V ten týždeň sa konal ďalší bál a princezná tam išla spolu s princom. Na bále sa princezná pohádala s jej najlepšou kamarátkou a bola z toho veľmi nešťastná. Dokonca uvažovala nad tým, že z bálu odíde. Princ však neváhal a išiel za princeznou, aby jej zlepšil náladu. Princezná si bál nakoniec užila a zostala tam až do konca. S princom sa ďalej vídali a stále viac a viac si rozumeli. podporovali sa vo všetkom, čo chceli dosiahnuť a stáli pri sebe v dobrom aj v zlom. Princezná vedela, že môže za princom prísť s akoukoľvek ťažkosťou a princ jej vždy pomôže. Aj keď si robili zle a provokovali sa, stále vedeli, že sú tam jeden pre druhého a veľmi sa ľúbili. No však po nejakom čase princeznej začal chýbať jej predošlý princ. Síce sa ku nej nesprával tak, ako nový princ, ale stále ju ku nemu niečo ťahalo. Princezná na to myslela tak veľmi, že sa začala zhoršovať v škole. Vo svojej hlave viedla neustále boj. Nový princ bol najdokonalejší muž akého kedy stretla, ale bol to ten pravý? Často nad tým rozmýšľala. Sama nevedela čo má robiť a bola strašne zmätená. Bola síce s novým princom veľmi šťastná, ale nevedela si sním predstaviť budúcnosť.
    Nakoniec princezná od seba všetkých odohnala a žila až do smrti úplne sama. Nikdy sa už nedozvieme, či to tak naozaj chcela a či to bolo správne, ale bohužiaľ, to je život.