Preskočiť na obsah

Princezná vo svetle reflektorov – Meg Cabot

  Princezná vo svetle reflektorov – Meg Cabot

  Hlavnou hrdinkou tejto knihy je Mia Thermopolisová. Jej otec je knieža v Genovii. Na Miine 15 narodeniny sa jej prizná s tým, že Mia bude ďalšou následníčkou genovijského trónu. Po pár týždňoch sa jej mama prizná, že je tehotná a otec dieťaťa je Miin učiteľ algebry (čo je niečo ako matematika).
  Hlavnej hrdinke sa začne všetko život obracať na ruby. Keď sa jej prestane dariť v škole s matematikou a do toho pátra po svojom skrytom talente. Ocko jej taktiež dodá, že v decembri sa bude musieť predstaviť genovijskému ľudu ako ďalšia následníčka trónu, a dokonca do Genovie bude musieť chodiť aj cez letné prázdniny a plniť si povinnosti, ktoré od nej bude ľud očakávať.
  Jej život je celý hore nohami a do toho jej rozkazuje jej stará mama, grand-mére, ktorá ju núti chodiť na hodiny dvorskej etikety do jej hotelu Plaza, aby sa naučila správať ako ďalšia následníčka trónu.
  Mia prežíva prvé motýliky v bruchu. Je zaľúbená do Michaela Moscovitza, brata jej najlepšej kamarátky Lili Moscovitzovej, ktorá vlastní program v televízii. Miin najväčší sen je ísť s Michaelom na maturitný banket. Princezná si myslí, že Michael o ňu nemá záujem, ale v kútiku duše sa modlí, aby jej vyjadril svoje city k nej a pozval ju na maturitný banket.
  Všetko ohľadom organizovania banketu ide podľa plánu lenže prestane to byt také ružové, keď sa do toho neskôr pripletie štrajk. Aby toho nebolo málo, tak na Miin e-mail začne chodiť veľa záhadných správ od jej tajného ctiteľa pod menom Jo-Crox.
  O niekoľko týždňov jej začnú pri jej školskej skrinke pribúdať každý deň žlté ruže, ktoré netuší od koho sú. Preto zvolá všetky svoje najlepšie kamarátky a rozhodne sa to zistiť a pri zisťovaní a pátraní po Jo-Croxovi sa dozvie veľa nových a zaujímavých informácií.
  Pre opis knihy som si vybrala pravé túto časť, aj keď som ich prečítala už viacej. Najviac sa mi páči príbeh, ktorý sa udial v tomto dieli. Bolo to zaujímavé a napínavé až tak, že som knihu nemohla zavrieť bez toho, aby som nezistila ako to všetko skončí. Dosť ma inšpirovala hlavná hrdinka Mia, ktorá aj napriek všetkým udalostiam, čo sa stali v jej živote sa nevzdávala a tvrdo si išla za tým, čo chcela a nedala sa zastaviť názormi iných ľudí. Mia bola starostlivá a mala veľký talent na písanie a aj keď si to možno nemyslíte, tak na princeznú bola veľmi skromná , obetavá a cieľavedomá. Toto sa mi na nej páčilo najviac a dúfam, že keď si tu knihu prečítate načerpáte z nej veľa inšpirácie ako žiť život ako princezná a vôbec nemusí byť taký ťažký, ako sa zdal Mii.