Preskočiť na obsah

Prípad strateného náhrdelníka Samuel Bjork

    Autorom knihy Prípad strateného náhrdelníka je Samuel Bjørk. Samuel Bjørk je pseudonym nórskeho spisovateľa a hudobníka Froda Sandera Øiena. Hlavnými hrdinami sú štyria spolužiaci.
    Je to príbeh o štyroch mladých detektívoch z dvora. Prvým detektívom je „Kim Kong“, celým menom Kim André Kongsvink. Bol najlepším futbalistom, ale po havárii musel prestať hrávať. Druhým detektívom je „Párok“, celým menom Per-Otto Hansen Nilsen. Párok je Kimov najlepší priateľ. Dostal prezývku podľa svojho obľúbeného jedla. Tretím detektívom bola Heidi. Heidi je neuveriteľne inteligentná a najbystrejšia žiačka z celej triedy. Posledným detektívom je Aryan, ktorý je nadaný klavirista a vie rozprávať odzadu.
    Kim, Aryan, Heidi a Párok si dali krvnú prísahu a tak založili detektívny klub „Klub detektívov z dvora – KDK“ .
    Aryanova mama bola podozrivá z krádeže náhrdelníka pani Abrahamsenovej. Detektívny klub vyšetroval tento prípad. Mali viacerých podozrivých. Detektívi zistili, že sa pani Abrahamsenová stretáva so zlatníkom Hallvardom Holmvikom, preto bol pre nich podozrivý. Na zlatníka si prichystali pascu a zlatník sa do nej chytil. Zlatník mal v kufríku ukradnutý náhrdelník. Nahlásili ho na políciu a išiel do väzenia a Aryanova mama už nebola podozrivá. Malí detektívi vyriešili veľký prípad.
    Kniha sa mi veľmi páčila, pretože mám rada záhady a tajomstvá. Rada by som ju odporučila hlavne tým, ktorý tiež obľubujú rôzne detektívky a záhady.