Preskočiť na obsah

Prípad strateného náhrdelníka

  Autor: Samuel Bjørk
  Kniha: Prípad strateného náhrdelníka
  Recenzia: Táto kniha je jedna z mála detektívnych kníh, ktorá sa mi páčila. Autorom je nórsky spisovateľ Frodo Sander Øien, ktorý píše pod pseudonymom Samuel Bjørk. Kniha je rozdelená na kapitoly, ktoré predstavujú časti ako chytajú páchateľov. Dej knihy sa odohráva v súčasnosti.
  Kolektívny hrdina, je skupina štyroch kamarátov, ktorí si vytvorili detektívny klub – Detektívi z dvora. Volajú sa Aryan, Párok, Kim a Heidy. A ich prvý prípad bol o stratenom náhrdelníku, ktorý nakoniec vyriešili. Tento prípad začnú riešiť preto, lebo policajti vinia za krádež perlového náhrdelníka Ayrenovu mamu. Dej sa odohráva v hlavnom meste Nórska v Osle vo štrvrti Torshov. Zakladateľom detektívneho klubu je Kim André Kongsvik. Kim bol talentovaný futbalista a po nehode musel prestať hrať futbal a založil tento klub. Kim je rozumný, vynaliezavý, šikovný a ochotný pomôcť druhým. Ďalším členom je Per-Otto Hansen Nilsen prezývaný Párok, lebo miloval párky. Bol vtipný, neustále hladný, menej chápavý, ale usilovný. Tretím členom klobu bol Aryan, syn obvinenej. Je talentovaný klavirista, dobre píše príbehy a vie rozprávať odzadu. Poslednou členkou je Heidi. Heidi je veľmi zvedavá má veľa dobrých nápadov.
  Ja by som túto knihu odporúčil tým, ktorí majú radi detektívky, zamotané príbehy, vtipné rozhovory postáv. Mne sa kniha páčila, lebo v nej boli aj čierno-biele obrázky týkajúce sa textu a príbeh mal šťastný koniec, Aryanova mama bola oslobodená a zamotaný prípad sa vyriešil.
  Dominik Šimko