Preskočiť na obsah

Prvá veterná čarodejka – Elise Kova

  VRÁŤME KNIHY DO ŠKOLY
  Názov knihy: Prvá veterná čarodejka
  Hlavne postavy: Vhalla Yarl, princ Aldrik
  Vydavateľstvo: CooBoo SK, 2020
  Počet strán: 368
  Autor: Elise Kova
  Žáner: fantasy román
  Prečo som si vybrala túto knihu: Túto autorku som si veľmi obľúbila jej tvorbou a obsahom kníh, tak som sa rozhodla si prečítať ďalšiu.
  Kedy dostávam knihy: Väčšinou na narodeniny.
  Kupila som už niekedy niekomu knihu: Áno
  Obsah:
  Vhalla Yarl, mladá a nadaná knihovníčka, vedie pokojný život v Zimnom paláci, kde je zamestnaná ako učnica. Jej dni sú naplnené štúdiom a čítaním a žiadala by si nič viac. Avšak, osud si s ňou zahráva, keď pri pátraní po nových knihách nešťastnou náhodou odhalí svoju schopnosť manipulovať vzduchom. Táto nečakaná udalosť nevyhnutne mení jej životnú dráhu a spúšťa reťazec udalostí, ktoré by si predtým ani len nepredstavila.
  Jej schopnosť sa ukáže ako zriedkavá magická schopnosť, ktorá ju identifikuje ako Vodnú Walkerku – jedného z mála jedincov schopných ovládať elementárnu mágiu vzduchu. Tento objav nie je len zdrojom obdivu, ale aj nebezpečenstva. Vhalla sa musí rozlúčiť so svojím pokojným životom a prijať svoju novú identitu ako Vodná Walkerka. S ňou prichádzajú nové výzvy a riziká, ale aj možnosti a príležitosti.
  Počas svojho tréningu pod vedením princa Aldrika, mladého a tajomného člena kráľovskej rodiny, sa Vhalla musí naučiť ovládať svoje nové schopnosti a porozumieť histórii a politickej situácii vo svojom svete. Postupne odhaľuje tajomstvá a konflikty, ktoré formujú jej svet, a zisťuje, že jej rozhodnutia a akcie môžu mať hlboký dopad na osud jej krajiny a jej ľudí.
  Vhalla stretáva rôznych ľudí, od spojencov po nepriateľov, každý s vlastnými motívmi a cieľmi. Jej vzťah s princom Aldrikom sa postupne vyvíja z profesionálneho tréningu na niečo komplexnejšie a osobnejšie. Ich vzťah je plný napätia a neistoty, ale aj vzájomného porozumenia a dôvery.Vhalla musí čeliť nielen vonkajším hrozbám a nepriateľom, ale aj svojim vlastným obavám a neistotám. Cestou spoznáva svoju silu a odvahu, ale aj svoje slabosti a chyby. Jej príbeh je cestou sebarealizácie a odvahy, keď sa učí prijímať svoju identitu a bojovať za to, čo je správne.
  V závere príbehu Vhalla čelí rozhodnutiam, ktoré ovplyvnia nielen jej vlastný osud, ale aj osud jej krajiny a jej ľudí. Jej príbeh je príbehom hrdinky, ktorá sa nebojí stáť proti nebezpečenstvám a zasadiť sa za to, čo verí.