Preskočiť na obsah

Psia duša

    Autor: W. Bruce Cameron
    Názov Psia duša

    Spisovateľ tejto knihy, ktorá je bestsellerom W. Bruce Cameron je presvedčený, že pes sa môže narodiť aj viackrát za sebou, aby dostal šancu zdokonaľovať sa v rozličných zručnostiach a v chápaní ľudského správania.
    Románový psí hrdina sa vrátil na svet viac ráz. Najprv sa narodil ako túlavé šteniatko, ale tento život sa skončil veľmi skoro a tragicky. Potom hľadá zmysel života ako neposedný zlatý retriever, v starostlivosti osemročného chlapca Ethana. Pri spoločných dobrodružstvách sa naučí, čo všetko má zvládnuť dobrý pes. S Ethanom prežije krásne chvíle až do chlapcovej dospelosti. Lenže aj táto životná púť hrdinského rodinného maznáčika sa raz uzavrie. Keď znovu príde na svet ako šteniatko, musí sa popasovať s náročnejšími úlohami, aby mohol byť ľuďom naďalej užitočný. Pritom stále nosí v sebe túžbu opäť stretnúť chlapca, ktorého nadovšetko miluje.
    Psia duša je duchaplný a precítený, aj vtipný príbeh, ktorý ponúka psí pohľad na medziľudské ale aj ľudsko-psie vzťahy. Pripomína, že láska nikdy neumiera, skutoční priatelia nás neopustia a každé stvorenie má na svete svoju nezameniteľnú misiu.