Preskočiť na obsah

Raina Telgemeier – Duchovia

    Túto knižku som dostala pod stromček, na Vianoce. Bola som veľmi rada, mala som ju prečítanú za jeden večer. Bola veľmi dobrá.
    V príbehu vystupovali dve sestry – staršia Catrin a mladšia Maya. Práve mladšia zo sestier mala takú zlú chorobu a Catrin je teraz smutná z toho, že sa musia sťahovať do Severnej Kalifornie. Presťahovali sa do mestečka Bahia de la Luna, večne tam je hmla. Po večeroch sa spolu túlali a narazili na starý schátraný dom. Objavil sa pri ňom nejaký chlapec starší od Catrin. Upozornil ich, že by sa nemali túlať samé. Vraj je tam stále hmla v ktorej sa zjavujú duchovia. Po ceste späť stretli ďalšieho chlapca. Volal sa Tom a tiež hovoril o hmle a duchoch. Pozval dievčatá a ich rodinu na večeru. Tom ich pozval na párty, na ktorú najprv šla len Catrin. Tá tam znova uvidelu hmlu a aj Tomovu mŕtvu babičku. Jeden z duchov bola aj jej babička. Tomova babička im sľúbila, že Mayi splní želanie a zoberie ju na túto párty. Catrin šla pre Mayu, ktorá sa veľmi tešila. Obidve dievčatá na tento večer určite nikdy nezabudnú.
    Keď som prečítala túto knižku prišla som na to, že aj keď je niekto vážne chorý, nemal by sa vzdávať. Tiež som prišla na to, že hmla boli ľudia, ktorí už zomreli. Odvtedy vetím na duchov.