Preskočiť na obsah

Rebecca Yarros

    Autorka v knihe spojila fantasy literatúru s romantikou, čo je úžasná kombinácia, pretože čitateľ môže využiť svoju predstavivosť naplno, keďže je to magický svet plný fantastických tvorov a miest.
    V tejto knihe sa príbeh odohráva na Kontinente presnejšie na Navarre na Basgiathskej akadémii. Hlavnými postavami je Violet Sorrehgailová, dcéra generálky Lilith Sorrengailovej a Xaden Riorsan, syn Fena Riorsona. Minulosť ich rodičov spôsobila nenávisť medzi nimi, no časom stráveným na akadémii sa zbližujú a prelomujú medzi sebou ľady. Popritom sa odkrývajú rôzne záhady a zisťujeme, že velitelia skrývajú tajomstvá.
    Kniha ma zaujala hlavne preto, lebo príbeh je rozpísaný, všetko je poprepájané a pomaly odkrývame tajomstvo za tajomstvom. Páčilo sa mi ako do knihy boli pridaní draci, ktorí majú hlavnú úlohu. Mocné bytosti, ktoré si vyberajú svojho jazdca a sú ním po celý čas prepojení, pridávajú knihe plusy. Romantika je môj obľúbený žáner a preto táto kniha je ešte zaujímavejšia. Vzťah Violet a Xadena, kde sa z enemies stávajú lorets, bol plný napätia a vzrušenia. Nikdy som si nemyslela, že fantasticko – romantická kniha ma takto zaujme. Rozhodne začnem čítať viac takýchto kníh a teším sa na ďalšie časti.