Táto kniha je o silnom, emotívnom príbehu, o vine, odpustení a druhej šanci, ktorý sa výrazne odlišuje od klasických romantických kníh. Hlavnou postavou je Kenna Rowan, mladá žena, ktorá sa po návrate z väzenia snaží znovu vybudovať svoj život a najmä získať späť vzťah so svojou malou dcérou, ktorú nikdy nemala možnosť poriadne spoznať. Dej sa odohráva po tragickej nehode, ktorá navždy zmenila Kenin život. Po prepustení sa vracia do mesta, kde sa všetko pokazilo, no stretáva sa s obrovským odporom okolia. Jedinou osobou, ktorá jej dá šancu, je Ledger Ward – majiteľ baru a človek, ktorý má vlastné väzby na jej minulosť. Ich vzťah sa začína veľmi opatrne, ale postupne medzi nimi vzniká hlboké emocionálne spojenie. Silnou stránkou knihy je emocionálna hĺbka. Príbeh sa nezaoberá len romantikou, ale aj otázkami odpustenia, spoločenského odsúdenia a toho, či si človek môže zaslúžiť druhú šancu aj po vážnych chybách. Kenna je komplexná postava – nie je vykreslená ako „dokonalá obeť“, ale ako človek, ktorý nesie následky svojich rozhodnutí a snaží sa s nimi žiť. Vzťah medzi Kennou a Ledgerom je pomalý, citlivý a plný vnútorného konfliktu. Nie je to typická romantika, kde sa všetko vyrieši láskou – naopak, ich vzťah je neustále ovplyvňovaný minulosťou a bolesťou, ktorú obaja nesú. Práve to dodáva príbehu realistickosť a emocionálnu váhu. Autorka veľmi dobre pracuje s atmosférou a emóciami. Kniha je napísaná jednoducho, ale každá scéna je nabitá pocitmi, ktoré pôsobia autenticky. Čitateľ často cíti smútok, napätie, ale aj nádej, ktorá sa postupne objavuje. Na druhej strane, niektorým čitateľom môže prekážať ťažká emocionálna téma a pomalšie tempo deja. Kniha je viac o vnútornom prežívaní než o akcii alebo dramatických zvratoch. Celkovo je Reminders of Him dojímavý a silný príbeh o tom, že aj po najväčších chybách môže existovať cesta späť – nie vždy jednoduchá, ale možná. Je to kniha, ktorá ostáva v hlave ešte dlho po dočítaní.
