Preskočiť na obsah

Reminders of him

  Kenna si odsedela vo väzení päť rokov za tragický omyl. Medzitým prišla o dcérku. Akonáhle je prepustená, rozhodne sa ju vyhľadať. Jej malú Diem ju však nikto nechce ani ukázať. Jediný, kto stojí pri nej, je Ledger. Ich vzťah sa vyvinie v niečo viac, ale musí ho udržať v tajnosti.
  Anotácia, ktorá znie vcelku bežne, zápletka, ktorú dokážete odhadnúť, ako sa ďalej bude vyvíjať. Že to neznie ako skvelá kniha? Opak je pravdou! Autorka má neskutočný talent spísať príbeh tak, aby Vás úplne pohltil, aj keď sa jedná o zdanlivo banálne situácie. A tentoraz sa jej to podarilo úžasne.
  Emócie – celá kniha je ich plná. Pri čítaní mi bolo koľkokrát tak úzko, že som sa chvíľami nemohla ani nadýchnuť. Koľkokrát som chcela zavrieť knižku a kričať nad nespravodlivosťou sveta. Koniec som sa bála dočítať, nechcela som snáď ani vedieť, čo príde. Ale knižku som neodložila a dočítala som ju dlho do noci, aby som zistila, ako to dopadne.
  Je tu silná téma materstva v rôznych podobách. A možno vďaka tomu, že som sama matkou, to pre mňa bolo také silné. Dokázala som sa vcítiť do pocitov nielen Kenny, ale aj iných matiek v príbehu. Bolo to náročné, smutné a plné bolesti. Pri čítaní kníh často plačem, ale aby som plakala toľko, ako pri tejto knižke, to sa mi už dlho nestalo.
  Tentokrát to nie je young adoult príbeh, ale verím, že zaujme všetky vekové kategórie. Ako to len Colleen vie, môže sa zdať, že je to obyčajný romantický príbeh, ale je všetko, iba nie obyčajný.
  Za mňa rozhodne jedna z najlepších knižiek, čo som od autorky čítala.