Preskočiť na obsah

Roald Dahl- Charlie a továreň na čokoládu

    Knihy ma veľmi zaujímajú. Čítam od štyroch rokov. Moja prvá kniha bola
    o dopravných prostriedkoch. Odvtedy mám veľa kníh. Keď som mal šesť rokov, teta knihovníčka mi dala čitateľský preukaz a odvtedy chodím do Zemplínskej knižnice, a často si požičiavam knihy. Jedna z nich, o ktorej vám budem písať, je od autora Roalda Dahla „Charlie a továreň na čokoládu“.
    Ako skoro každé dieťa, aj ja milujem čokoládu a zvlášť takú, akú vyrába pán Wonka. Ešte pútavejšie je na tom to, ako ju pán Wonka vyrába.
    Príbeh ma zaujal hlavne preto, že hlavným hrdinom je chlapec, zvedavý, ktorý rád objavuje nové veci, tak ako ja. Na knihe ma zaujalo ako Charle získal päťdesiat pencí a dostal zlatú kartičku. Dostal sa do továrne Wiliho Wonka, kde vymýšľal neuveriteľné veci. Napínavá bola jazda výťahom do vesmíru a návrat domov na Zem ešte lepší. Charleho sprevádzal starý otec, ktorý v tej továrni kedysi pracoval. Kniha ma natoľko zaujala, že som si prečítal aj druhú časť.
    Kniha je poučná pre deti ktoré sú rozmaznané, nevážia si veci a preto boli pánom Wonkom potrestané. Ani som si nemyslel, že aká fantastická môže byť cesta za obyčajnou čokoládou. Sny sú krásne, treba len snívať.